Dinamo – Polly Yash 4-1. Patru victorii consecutive și un nou joc extraordinar pentru Dynamo, care este aproape de playoff-urile video online, în runda 13 a Ligii 1

O dinamă care nu poate fi oprită! Echipa antrenată acum de Jerry Jin a câștigat patru victorii consecutive, după ce Dynamo l-a învins și pe Polly Yachi, cu 4-1.

După victoria dificilă de la Pitești cu FC Argeș, scorul 1-0, Dinamo s-a zbătut în prima jumătate a meciului cu Poli Iași, dar a jucat excelent după pauză, reușind să marcheze de trei ori.

Polly Yachi a preluat conducerea după golul impresionant al lui Platini, dar Dynamo a egalat până la sfârșitul primei reprize, prin Sorisco. Nemec a făcut 2-1, apoi Anton a marcat un gol superb. Gazdele au continuat să arunce, iar Gaye a reușit să înscrie și împotriva Moldovei, care a ratat un penalty în prelungiri, prin Vanzo.

Dinamo – Polly Yash 4-1

sfârșitul meciului! Dinamo – Polly Yachi 4-1, după un nou meci foarte bun prezentat de albi.

Exact. 90 + 3: Penalizare domnișoară Polly Iashi! Fanzo a câștigat modest, iar Megias a reușit să evite golul.

Exact. 90 + 2: Pedeapsa Polly Iashi! Kalkan a făcut un fault pe teren de Puljic, din neglijență în duelul cu fotbalistul oaspeților.

informatii: Este pentru prima dată când Dynamo înscrie patru goluri în acest sezon, iar albii roșii obțin patru victorii consecutive, după ce s-au calificat în optimile Cupei României.

Exact. 86: Obiectiv dinamic! Gueye cade într-un excelent contraatac, după ajutorul lui Sorescu.

informatii: După gol, Anton a mers împreună cu coechipierii săi și a mulțumit fanilor absenți pentru acest meci de la PCH.

Exact. 78: Obiectiv dinamic! Paul Anton trage un șut superb de la 30 de metri fără ca portarul advers să aibă ocazia.

În video: golul lui Paul Anton

Exact. 67: O mare oportunitate pentru dinam! Garcia trimite o lovitură profundă minunată, dar Suresco trimite cu greu în fața porții, iar Jay nu ajunge la poarta goală.

READ  Doi fotografi români lansează o carte ilustrată dedicată satului Viscri din Transilvania.

Dynamo este mai activ în a doua repriză, după ce a fost remarcat în prima repriză doar de golul marcat de Sorisco, după lovitura de pedeapsă a lui Burcia.

Exact. 64: Gueye este pe cale să înscrie cu un șut modest, Bosz cu puțină emoție respinge un balon simplu.

Exact. 58: Obiectiv dinamic! Sorisco trimite o pasă excelentă de pe aripă, iar veteranul Nimek înscrie cu o lovitură de cap superbă din suprafața de pedeapsă.

Exact. 57: O șansă pentru dinam! Garcia înscrie bine din suprafața de pedeapsă, dar Boss evită golul.

Exact. 55: BAR POLI IAȘI! Platini este gata să servească mingea. 1 – 0! Mingea ajunge la Chrystia, care alunecă în momentul crucial.

Exact. 46: A doua repriză începe

Exact. 16: Obiectiv dinamic! Sorescu a câștigat excelent de la 11 metri și scorul a fost 1-1.

Exact. 15: Penalizare Dynamo! Burcia este inteligent și execută o lovitură de pedeapsă după un fault în careul de la Pasaglia.

Exact. 13: Dynamo a preluat jocul, dar posesia gazdelor nu îl pune în dificultate pe Polly Yachi în acest moment.

Exact. 5: GOOOL POLI IAȘI! Platini face ceva de unul singur, nu este contractat de nimeni, iar șutul său în afara suprafeței de pedeapsă nu-i oferă lui Mijas o șansă.

Exact. 1: Meciul dintre Dynamo și Polly Yachi tocmai a început.

Dinamo – Polly Yachi | Începeți echipele

Dinam: Mejias – Sorescu, Puljic, Bejan, R, Grigore – Răuță, P. Anton – Aleix Garcia, Borcea, Fabbrini – Nemec
Rezerve: Eșanu, Ba, Achim, Crețu, Erban, Bani, Gueye, Măgureanu
Antrenor: Eonel Jane

Polly Yash: Bosz – Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Bușu – I. Cristea, De Iriondon, Passaglia – Platini, An, Cristea, Calcan
Rezerve: Accent, Talmchio, Vanzo, Mensah, Popadiyuk, Chakana, Angioli, Prefield, Stan
Antrenor: Daniel Banko

READ  Actualizare tehnologie UAV pentru armata SUA - Raven | Articol

În etapa finală, Dynamo l-a învins și pe FC Argio, marcând cu 1-0, cu trei victorii consecutive, dintre care prima a fost fără Cosmin Contra pe bancă. Membru DDB, Alexandru Konofaro, a dezvăluit că susținătorii lui Dinamo au decis să salveze clubul de faliment și că primul pas pe care l-au făcut este să transfere 185.000 de euro în contul Grupo al clubului, care va fi recuperat din programele TV anul viitor.

Daniel Banco, extrem de supărat după ce a eșuat cu CFR Cluj, scorul 0-2, nu se va baza pe Atka și Zajmovic pentru meciul cu Dynamo, întrucât cei doi au dat rezultate pozitive pentru noul Coronavirus.

Dinamo – Poli Iași este, de asemenea, Live Internet Stream

Duelul dintre Dinamo și Poli Iași, care începe la 20:30, este și Live Stream Online, pe digisport.ro.

Neplătit timp de patru luni, jucători Daniel Banco Au primit vești foarte bune Înainte de meciul cu Dynamo. Consilierii locali au convenit în unanimitate, în cadrul unei ședințe regulate, să aloce 1,6 milioane de lei (aproximativ 326.000 de euro) clubului din Kobo, în baza unei legi care permite municipalității să subvenționeze sprijin financiar pentru activitatea structurilor sportive în timpul stării de avertizare.

Din această sumă, conducerea clubului va plăti cel puțin două salarii până la sfârșitul acestui an și va achita alte datorii care trebuie achitate rapid.

„Ne așteaptă un meci foarte dificil”, a spus Daniel Banco, înainte de meci. „Dacă intrăm în meci cu CFR Kluge, când mi se pare că am mai pierdut, nu avem nici cea mai mică șansă cu Dynamo.”