Campioana US Open Emma Raducano dezvăluie ce va face cu victoria ei

Emma Raducano a câștigat salarii mari când a învins-o pe Layla Fernandez pentru a câștiga US Open din 2021 pe 11 septembrie.

Tânărul de 18 ani a devenit primul jucător eligibil din Era Deschisă care a câștigat un titlu de Grand Slam. A fost primul ei turneu major, iar câștigarea acestuia a dus clasamentul WTA pe locul 23. Ea a fost eliminată în runda a patra de la Wimbledon cu doar o lună mai devreme.

Faceți clic aici pentru mai multe acoperiri sportive la FOXBUSINESS.COM

conform Yahoo SportsRaducanu a câștigat 3,4 milioane de dolari în câștiguri la turnee. Ea a dezvăluit la începutul săptămânii ce va face cu banii.

„Voi lăsa părinții mei”, a spus Radocano. „Ei pot să-l ia pentru mine. Nu am mers încă la cumpărături”. „Știu că tenisul este un sport scump, așa că probabil ar trebui să mergi după el”.

Tatăl ei s-a născut în România, iar mama ei se află în China, despre care se spune că ambii au fonduri financiare.

Nu ar fi US Open fără unele dintre cele mai mari încasări ale stelelor de tenis

Nu trebuie să vă faceți griji. Mail zilnic Ea a menționat că Raducanu poate căuta în acorduri de aprobare de la Nike, Wilson, Chanel, Tiffany & Co.

Raducano l-a învins pe Fernandez cu 6-4, 6-3 și a câștigat campionatul fără a pierde niciun set.

A fost prima finală feminină de la finala US Open din 1999 dintre Serena Williams și Martina Hingis. Răducanu și Fernandez au fost amândoi clasați în turneu.

Puneți-vă afacerea FOX în mișcare făcând clic aici

READ  Tenis: Alex Eyala se învârte în timpul celei de-a treia runde a înclinării ITF Swiss

Raducanu, care a inceput sa joace tenis la varsta de 5 ani si a proiectat jocul ei După ce Simona Halep și Li Na au căzut pe teren în lacrimi de bucurie după punctul de campionat.