Chen Szu-yu până în semifinalele de tenis de masă la Doha

Taiwaneanca Chen Szu-yu a învins-o ieri pe chineza Zhang Rui în sferturile de finală de simplu feminin World Tennis Star Contender de la Doha.

Chen a câștigat cu 9-11, 11-4, 11-4, 11-4, pentru a organiza o semifinală împotriva Japoniei Miyuu Kihara.

Marți, Lin Yun-ju și Cheng I-ching și-au învins adversarii într-un meci rapid de trei jocuri pentru a ajunge în semifinalele de dublu mixt.

Lumea nr. Un dublu de dublu mixt i-a învins pe austriecii Daniel Habesohn și Sofia Polcanova cu 11-3, 11-4, 11-8 în 17 minute în sferturile de finală de pe Lusail Sports Arena.

Taiwanezii au dominat meciul pe tot parcursul meciului, nefiind niciodată în urmă cu mai mult de două puncte.

Lin și Cheng trebuiau ieri să se confrunte cu numărul mondial. 8 pereche dintre Ovidiu Ionescu și Bernadette Szocs ai României.

În finala de dublu feminin de ieri, Cheng I-ching și Li Yu-zhun au pierdut cu 11-13, 5-11, 6-11 în fața japonezilor Miyuu Kihara și Miyu Nagasaki.

În sferturile de finală la simplu masculin, Lin Yun-ju a pierdut cu 11-9, 9-11, 5-11, 7-11 în fața Coreei de Sud Lim Jonghoon.

Lin Yun-ju și Liao Cheng-ting urmau să joace ieri cu Benedikt Duda și Dang Qiu din Germania în finala de dublu masculin.

Comentariile vor fi moderate. Păstrați comentariile relevante pentru articol. Comentariile care conțin limbaj abuziv și obscen, atacuri personale de orice fel sau promovare vor fi eliminate, iar utilizatorul va fi interzis. Decizia finală va fi la discreția Taipei Times.