Ella repetă despre Paar | Philstar.com

John Bryan Ulanday (steaua filipineză) – 9 aprilie 2021 – 12:00 AM

MANILA, FILIPINE – Alex Ayala a repetat-o ​​pe vechea sa adversară România Laura Ioana Barr 6-7 (6), 6-1, 6-0 și a ajuns în runda a treia a W60 Bellinzona în Elveția târziu miercuri seară.

După pierderea primului set, filipinezul de 15 ani s-a adunat și l-a păcălit pe Paar să-și repete incursiunea în cursa românească WTA 206 într-o confruntare la W25 Grenoble din Franța în februarie anul trecut.

La momentul publicării, Eyala se confruntă cu un alt adversar familiar în orașul ei natal, pariat pe Simona Walter.

Împotriva lui Barr, Ayala a refuzat să zâmbească după ce a condus cu 3-1 în primul set.

Ayala, care a fost puternică în cursele lungi cu lovituri la sol în plină expansiune, a sporit impulsul la începutul setului secund și a refuzat să încetinească, deoarece a obținut o victorie în a doua rundă în 2 ore și 15 minute.

Ayala a jucat în primul său turneu W60 după debutul său la Miami Open luna trecută și și-a anunțat sosirea cu stil cu o victorie în primul tur cu 7-6 (6) 6-2 asupra francezei Margot Jerolimus.

De asemenea, numărul 3 mondial ITF Juniors, Ayala și-a dovedit valoarea în șase meciuri profesionale până în acest an, inclusiv un titlu impresionant la W15 Manacor din Spania în ianuarie trecut.

READ  Bledisloe Cup: Cum să urmărești Wallabies v All Blacks, echipe, meciuri și multe altele | Ultimele știri despre rugby