Germania a învins Macedonia de Nord pentru a încheia runda de calificare la Cupa Mondială | Buffalo Sports

Duisburg, Germania (AFP) – Germania a pierdut un meci de calificare la Cupa Mondială pentru prima dată în 20 de ani, deoarece campionii din 2014 au pierdut cu Macedonia de Nord cu 2-1.

Germania a egalat după golul de deschidere al lui Goran Pandev în pauză în prima repriză, dar nu a răspuns la golul lui Eljev Elmas în minutul 85 pentru Macedonia de Nord, care a avansat peste Germania pe locul doi în grupa J. El a câștigat toate cele trei meciuri până acum, după ce s-a întors Din spate pentru a învinge România cu 3-2

„Adevărul este că este clar că acest lucru nu ar trebui să se întâmple”, a declarat pentru RTL mijlocașul german Ilkay Gundogan.

Pandev a deschis scorul când apărarea germană a pierdut calea atacantului veteran Genova. Cu toate acestea, Gündoan a egalat din penalti în minutul 63 după ce Leroy Sani a fost abandonat de Izcan Aliowski.

Macedonia de Nord ar fi putut primi un penalty din cauza mâinii clare a lui Emre Chan într-o lovitură de colț, dar arbitrul nu a observat-o. Nu există un sistem de revizuire video eligibil. La scurt timp, Timo Werner a ratat cea mai bună șansă a Germaniei de a merge mai departe, împușcând prea mult, în timp ce portarul a îmbrăcat-o pe unul din pasul lui Gundogan în pauză.

În timp ce Germania împingea un alt obiectiv, Macedonia de Nord a fost o descoperire. Ariane Adamy a lovit mingea prin picioarele lui Antonio Rudiger în timp ce Pandev i-a îndepărtat pe apărătorii germani, lăsând terenul pentru ca diamantele să înscrie împotriva lui Marc-Andre ter Stegen.

READ  Massive Winter 2022: Poiana Braشوفov anunță primele detalii