Goluri și întâlniri: Italia 2-1 România în Campionatul European Under-19 2022 | 18.06.2022

Goluri și întâlniri: Italia 2-1 România în Campionatul European Under-19 2022 |  18.06.2022
20:14 acum 29 minute

Obiective și Repere

15:55 acum 5 ore

93′

s-a terminat! Italia își retrage victoria după un duel dificil.

De la ora 15:47 acum 5 ore

89′

Lovitură puternică a lui Andre, dar portarul ajunge să țină mingea.

De la ora 15:41 acum 5 ore

83′

Centrare a lui Sally, dar Torrecia a intrat în cele din urmă și a tăiat bine mingea.

De la ora 15:34 acum 5 ore

75′

Italia îl caută pe al doilea, dar România este bine poziționată în apărare.

De la ora 15:26 acum 5 ore

68′

România se schimbă. Cubis si Radaslavescu au fost inlocuiti de Pantea si Popescu.

De la ora 15:24 acum 5 ore

66′

Un gol, un gol, un gol pentru Italia! Volpato contraatacă după o serie de încercări la poartă, și ajunge să pună Italia în frunte.

De la ora 15:14 acum 5 ore

57′

Schimbare din Italia. Volpato îl înlocuiește pe Baldanzi

De la 3:10 PM acum 6 ore

53′

Un gol, un gol, un gol pentru România! Andre trimite o lovitură ucigașă pe care Despanche nu-l poate ține departe de linia de poartă.

3:04 PM acum 6 ore

47′

Un gol, un gol, un gol pentru Italia! Baldanzi recuperează mingea și trimite un șut mortal de pe linia centrală pentru a deschide scorul.

46′

România se schimbă. Andrei îl înlocuiește pe Podestino.

De la 15:03 acum 6 ore

45′

Procedura se reia pentru a doua jumătate.

14:42 acum 6 ore

41′

Lovitura lui Baldanzi, dar Boba ajunge să se întoarcă și să împiedice din nou deschiderea scorului.

2:35 PM acum 6 ore

34′

Baldanzi caută o pasă, dar apărarea română ajunge să blocheze mingea de la pasă.

2:33 PM acum 6 ore

27′

Italia domină meciul, dar nu reușește să-și transforme supremația în gol.

14:20 acum 6 ore

19′

Închide! Fabian a șutat, dar Bubba ajunge să-l salveze pe primul.

2:11 PM acum 7 ore

9′

Meciul este încă foarte strâns pe mijlocul terenului, ambele echipe cautând poarta adversă.

acum 7 ore

0′

Slovacia în derulare.

De la ora 13:59 acum 7 ore

România: LineUp

R. Bubba pantea, c. Danulisa, b. Gergely, S.; Pervolescu; Serpo, A. Bandelli, L. Andronach, E. Radaslavescu, S. Podestino; A. Chiritoyo.

De la 1:56 PM acum 7 ore

Italia: LineUp

S. deblanşează. Molazzi, Dr. Gilardi, Dr.; Coppola, S.; Giovanni; Fabian, J. Vaticante, C. Casadei, T.; baldanzi; Urât, c. De Protobello.

De la 1:52 PM acum 7 ore

la judecata

Ambele echipe sunt deja pe teren pentru a se pregăti înainte de start.

acum 7 ore

chitanta

România este deja la Dac Arena, în căutarea primelor trei puncte în acest turneu.

acum 7 ore

Prezent

Italia este deja în Dac Arena, în această după-amiază vor căuta trei puncte și vor începe turneul cu o victorie prețioasă.

acum 7 ore

în întregime

Fanii ambelor echipe au început deja să se adune la locul de desfășurare a acestui meci foarte așteptat.

acum 7 ore

Lista de contacte din Romania

acum 7 ore

Declarația României

Adrian Văsîi, antrenorul României U19, a declarat: „Am lucrat cu acest grup de jucători de aproape 5 ani și sunt sigur că pot realiza lucruri grozave în acest ultim turneu. În aceste două sezoane de pregătire am fost entuziasmați, au muncit din greu în fiecare antrenament. Nu ne este frică de numele adversarilor noștri. Scopul nostru este să ne calificăm la Campionatul Mondial U-20 de anul viitor.”

acum 7 ore

ce statistici

Raris Eli și portarul Robert Popa au fost amândoi incluși în primii 30 de jucători sub 19 ani în acest sezon. Aceștia ocupă locurile 24 și 26 în topul publicat de ziarul francez L’Equipe.

acum 8 ore

ne-am întors!

Ne-am întors pentru o actualizare exactă a meciului Italia vs România. În curând vă vom actualiza cu cele mai relevante informații despre meci, precum și cu echipele confirmate.

acum 8 ore

Rămâneți pe fază pentru transmisia în direct a meciului dintre Italia și România.

În câteva momente, vă vom împărtăși în direct formația de start pentru meciul Italia-România, precum și cele mai recente informații de la Dac Arena. Rămâneți pe fază pentru reflectarea live a meciului pe VAVEL.

acum 8 ore

Cum să urmărești Italia vs România în direct la TV și pe internet?

acum 8 ore

Mergi la tot

Ambii Italia Si România Ei vor căuta să înceapă turneul în plină desfășurare și să adune cele trei puncte în încercarea lor de a ajunge în vârful Grupei Unu.

12:37 acum 8 ore

Meciul va avea loc pe Arena DAC.

Meciul Italia vs România va avea loc pe Arena Dac din Dunajská Streda, Slovacia. Stadionul are o capacitate de 12.700 de persoane.

acum 8 ore

Bine ați venit la acoperirea VAVEL.com a Campionatului European UEFA Under-19 2022: Italia vs România ACTUALIZĂRI LIVE!

Numele meu este Laure Solorzano și voi fi gazda ta pentru acest joc. Vă vom oferi analize înainte de joc, actualizări ale scorurilor și știri pe măsură ce se întâmplă în direct aici pe VAVEL.