Goluri și momente importante: România 0-1 Grecia în Meciul Amical 2022 | 25.03.2022

Goluri și momente importante: România 0-1 Grecia în Meciul Amical 2022 |  25.03.2022
15:09 acum 4 ore

94′

Meciul s-a încheiat, Grecia învinge România la minim.

15:02 acum 5 ore

86′

Închide! O centrare în căutarea lui Douvikas, dar acesta nu reușește să conecteze mingea la timp.

14:56 acum 5 ore

81′

Schimbare dublă de către Grecia. Mantalos și Pelkas sunt înlocuiți de Chatcigiovanis și Alexandroupoulos.

14:54 acum 5 ore

78′

Apărarea ajunge să îndepărteze mingea, împiedicând România să egaleze.

14:47 acum 5 ore

72′

Rus are o lovitură de cap periculoasă, dar Vlachodimos deviază mingea.

14:45 acum 5 ore

70′

Popesku a sosit destul de periculos, dar mingea a ajuns să fie deviată.

14:41 acum 5 ore

66′

Şutul periculos al lui Raţiu, dar apărarea ajunge să împiedice mingea să ajungă în poartă.

14:37 acum 5 ore

62′

Schimbări în România. Mitrita, Maxim si Puskas sunt inlocuiti de Popesku, Ivan si Tanase.

14:33 acum 5 ore

57′

Schimbări pentru Grecia. Bouchalakis și Limnios au ieșit în locul lui Douvikas și Bakasetas.

14:32 acum 5 ore

53′

Meciul a început plin de viață în repriza secundă.

14:20 acum 5 ore

45′

Acțiunea se reia în România.

14:04 acum 6 ore

45′

Prima repriză se termină, Grecia conduce cu minim la pauză

13:57 acum 6 ore

39′

Gol, gol, gol pentru Grecia! Bouchalakis a apărut în interiorul careului, a crescut și cu o lovitură letală de cap deschide scorul.

13:49 acum 6 ore

31′

O centrare periculoasă a lui Mitrita, dar Vlachodimos citește bine jocul și ține mingea.

13:47 acum 6 ore

29′

Șutul lui Pelkas, dar mingea trece pe lângă poartă.

13:39 acum 6 ore

17′

O întâlnire dus-întors, ambele echipe au generat jocuri periculoase, dar nu au reușit să înscrie.

13:27 acum 6 ore

8′

Bomba lui Puskas, dar mingea ajunge la tribune.

13:17 acum 6 ore

0′

Meciul începe în România.

13:12 acum 6 ore

Grecia: LineUp

O. Vlachodimos; K. Tsimikas, P. Hatzidiakos, K. Mavropanos, L. Rota; A. Bouchalakis, E. Siopis, P. Mandalos; D. Pelkas, G. Giakoumakis, D. Limnios.

13:08 acum 6 ore

România: LineUp

F. Nita; A. Ratiu, V. Chiriches, A. Rus, Camora; R. Marín, M. Bordeianu, A. Mitrita, A. Cialdau, A. Maxim; G. Puscas.

13:02 acum 7 ore

A încălzi

Ambele echipe sunt deja pe terenul stadionului, la încălzire înainte de începerea meciului.

13:01 acum 7 ore

A sosit

Grecia este deja prezentă pe stadionul României, echipele selectate urmând să caute o victorie în acest meci.

12:59 acum 7 ore

Acasa!

România a ajuns deja acasă, jucătorii vor vedea în curând acțiune în acest meci important.

12:55 acum 7 ore

Pentru a da totul

Ambele echipe vor căuta să înceapă ziua FIFA cu piciorul drept, cu o victorie în meciurile lor amicale.

12:50 acum 7 ore

Ce numere!

În ciuda faptului că nu s-a calificat, România a marcat 13 goluri în calificări și 8 împotriva, așa că va căuta mai multe goluri în acest meci.

12:40 acum 7 ore

Au ajuns la timp!

Naționala Greciei a ajuns ieri în România, cu intenția de a se odihni și de a încerca să se adapteze climatului.

12:30 în urmă cu 7 ore

Ne-am intors

Ne-am întors pentru a vă prezenta minut cu minut meciul amical dintre Grecia și România. Vă vom împărtăși în scurt timp cele mai relevante informații despre ambele echipe, precum și formațiile confirmate.

12:25 acum 7 ore

Rămâneți pe fază pentru acoperirea live a României vs. România Grecia

În câteva momente vă vom împărtăși formațiile de start pentru România vs Grecia în direct, precum și cele mai recente informații de pe Stadionul Steaua. Rămâneți la curent cu transmisia live de ultimă oră a meciului pe VAVEL.

12:20 acum 7 ore

Cum să urmărești în direct România vs Grecia la TV și online?

12:15 acum 7 ore

La ce oră este meciul România vs Grecia pentru un meci amical pe FIFA Date?

11:55 acum 8 ore

Meciul se va disputa pe Stadionul Steaua.

Meciul România vs Grecia se va disputa pe Stadionul Steaua, situat în Bucureşti, România. Stadionul are o capacitate de 31.254 de persoane.

11:50 acum 8 ore

Bun venit la acoperirea VAVEL.com a meciului amical din 2022: România vs Grecia Actualizări live!

Numele meu este Lore Solórzano și voi fi gazda ta pentru acest joc. Vă vom oferi analize înainte de joc, actualizări ale scorurilor și știri pe măsură ce se întâmplă în direct aici pe VAVEL.