Meciul Italia-Țara Galilor se strânge, Germania zdrobește Portugalia, avertismentul UEFA după ce Ronaldo ignoră Coca-Cola

Bună dimineața iubitorilor de euro

Locul Spaniei în playoff este amenințat după ce a egalat pentru a doua oară la rând în Euro.

Alvaro Morata și-a pus echipa în avantaj în prima repriză datorită controversatei decizii VAR.

Robert Lewandowski a marcat apoi egalul în repriza a doua, înainte ca Gerard Moreno să rateze un penalty – apoi Morata a trimis înapoi rebutul cu un gol larg deschis, întrucât meciul s-a încheiat cu 1-1.

Mai devreme, Germania a recuperat înfrângerea de la primul meci în fața Franței, cu o victorie cu 4-2 asupra Portugaliei.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul înainte ca Ruben Dias și Rafael Guerreiro să pună Germania în avantaj.

Apoi, oamenii lui Joachim Loew au avansat cu 4-1, grație eforturilor lui Kai Havertz și Ruben Goossens, înainte ca Diogo Jota să reducă diferența pentru Portugalia.

Pe de altă parte, campioana mondială Ungaria a egalat cu 1-1.

Gazdele au preluat o conducere surprinzătoare înainte ca Attila Viola să pătrundă înainte ca Antoine Griezmann să egaleze în a doua repriză.

Între timp, Gareth Southgate a declarat că Anglia este „în curs de desfășurare” și joacă din urmă cu coechipierii lor preferați la Euro 2020.

El a spus: „Unele echipe se află într-un stadiu diferit al dezvoltării lor.

„Cursa Italiei – 28 sau 29 de jocuri neînvinsă – și știm ce au făcut Franța și Portugalia în ultimii ani.