Programul de marți, rezultatele de luni la Openul de Sud și de Sud

Mai multe meciuri importante evidențiază programul de marți la Openul de Sud și de Sud.

După un luni ploios, începe și oprește la Lindner Family Tennis Center, vedeta americană în ascensiune, Coco Gauff, va debuta marți la tribunal împotriva Su-Wei Hsieh.

Italianul Matteo Berrettini caută primul câștig din carieră la Cincinnati, iar Ashleigh Barty, cea mai înaltă clasată a WTA, își începe turneul în Colosseum împotriva britanicului Heather Watson.

Katie McNally, originară din Madeira, a început tragerea la sorți a single-urilor împotriva ucrainenei Dayana Yastremska pe Court 3.

Deschis de Vest și de Sud: Katie McNally și Coco Gauff avansează în runda a doua la dublu

Mai mult: Paul Dougherty: Naomi Osaka este sinceră, atentă și poate ajuta mulți alți sportivi

Ordinea jocului de marți

CENTRE CURT (începe la ora 11:00)

WTA – Magda Linate (Polonia) vs. [12] Simona Halep (România)

Nu înainte de ora 12:00

jucători profesioniști de tenis – [Q] Su Wei Hsieh (Taipei chinezesc) – Coco Goff (SUA)

ATP – [5] Matteo Berrettini (Italia) – Albert Ramos-Vinolas (Spania)

Nu înainte de ora 19:00

jucători profesioniști de tenis – [Q] Lyudmila Samsonova (Rusia) vs. [14] Victoria Azarenka (Belarus)

Nu înainte de 8:30 p.m.

ATP – Lloyd Harris (Africa de Sud) vs. [3] Alexander Zverev (Germania)

GRANDSTAND (începe la 11:00 a.m.)

ATP – Grigor Dimitrov (Bulgaria) vs. [13] Roberto Bautista Agut (Spania)

ATP – John Isner (SUA) – Cameron Norrie (Marea Britanie)

Nu înainte de ora 15:00

jucători profesioniști de tenis – [1] Ashleigh Barty (Australia) vs. [Q] Heather Watson (Marea Britanie)

Nu înainte de ora 19:00

Runda a doua – ATP – Benoit-Pierre (Franța) vs. [6] Denis Shapovalov (Canada)

Nu înainte de 8:30 p.m.

jucători profesioniști de tenis – [Q] Caroline Garcia (Franța) vs. [WC] Sloane Stephens (SUA)

Locul 3 (începe la 11:00 a.m.)

ATP – Sebastian Korda (SUA) – Laszlo Djeri (Serbia)

ATP – Aslan Karatsev (Rusia) – Marin Cilic (Croația)

ATP – Dusan Lajovic (Serbia) – Gael Monfils (Franța)

READ  Anglia și Croația: FA îndeamnă fanii să respecte jucătorii care au rănit genunchiul la Wembley Football News

Nu înainte de 17:00

jucători profesioniști de tenis – [WC] Katie McNally (SUA) – Diana Yastremska (Ucraina)

WTA – Marketa Vondrosova (Republica Cehă) vs. [10] Belinda Pensik (Elveția)

A patra instanță (începe la ora 11:00)

Jucătoare de tenis feminin – Karolina Muchova (Republica Cehă) – Johanna Konta (Marea Britanie)

WTA – Veronika Kudretova (Rusia) vs. [Q] Yasmine Paolini (Italia)

Jucătoare de tenis feminin – Anas Jaber (Tunisia) – Anett Kontaveit (Estonia)

WTA – Jessica Pegula (SUA) – Camila Giorgi (Italia)

După o odihnă corespunzătoare

Jucătoare de tenis feminin – Daria Kasatkina (Rusia) și Annette Kontaveit (Estonia) vs. [2] Barbora Krejsikova (Republica Cehă) și Katerina Senyakova (Republica Cehă)

PORSCHE COURT 10 (începe la ora 11:00)

ATP – Alexander Bublik (Kazahstan) vs. [Q] Marcos Giron (SUA)

ATP – Riley Opelka (SUA) vs. [Q] Corentin Mutier (Franța)

ATP – [WC] Francis Tiafoe (SUA) – Ugo Humbert (Franța)

ATP – [16] Christian Garin (Chile) vs. [Q] Tommy Ball (SUA)

Nu înainte de 17:00

ATP – [PR] Guido Bella (Argentina) – Fabio Fognini (Italia)

Curtea 7 (începe la ora 11:00)

jucători profesioniști de tenis – [LL] Rebecca Peterson (Suedia) vs. [WC] Bernarda Pera (SUA)

jucători profesioniști de tenis – [WC] Samantha Stosur (Australia) – Elena Rybakina (Kazahstan)

Nu înainte de ora 14:00

WTA – Jelena Ostapenko (Letonia) și Gilles Teichmann (Elveția) [3] Shoko Aoyama (Japonia) și Ina Shibahara (Japonia)

Nu înainte de ora 14:00

jucători profesioniști de tenis – [WC] Magda Linate (Polonia), Bernarda Pera (SUA), Samantha Stosur (Australia) și Shuai Zhang (China)

ATP – Filip Krajinovic (Serbia) și Fabrice Martin (Franța) – Rohan Bubana (India) / Ivan Dodig (Croația)

A opta instanță (începe la ora 11:00)

ATP – [9] Hubert Hurkacz (Polonia) – Alejadro Davidovic Fokina (Spania)

ATP – Lorenzo Sonego (Italia) vs. [Q] Carlos Alcaraz (Spania)

ATP – [WC] Steve Johnson (SUA) și Austin Krajesek (SUA) – Felix Auger-Aliassime (Canada) și M Daniel (Noua Zeelandă)

READ  Opt bărbați cu canotaj din Noua Zeelandă se califică la Jocurile Olimpice de la Tokyo

ATP – Daniel Evans (Marea Britanie) și Neil Skopsky (Marea Britanie) – Hubert Hurkacz (Polonia) și Janek Sener (Italia)

ATP – [5] Kevin Krawetz (Germania), Horia Tekao (România), Federico Delbonis (Argentina) și De Schwartzman (Argentina)

Tribunalul 11 ​​(începe la ora 11:00)

jucători profesioniști de tenis – [8] Marie Bozkova (Republica Cehă), Lucy Hradec (Republica Cehă) – Darija Jurac (Croația) și Andrea Klebak (Slovenia)

jucători profesioniști de tenis – [6] Gabriela Dabrowski (Canada), Luisa Stefani (Brazilia), Anna Danielina (Kazahstan) și Yaroslava Shvedova (Kazahstan)

WTA – Nadia Kishinok (Ucraina), Raluca Olaru (România), Paula Padusa (Spania), Sara Soribes Tormo (Spania)

WTA – Bethany Matek-Sands (SUA), Ija Swiatek (Polonia), Petra Martic (Croația) și Shelby Rogers (SUA).

După o odihnă corespunzătoare

WTA – Veronika Kudretova (Rusia), Elena Rybakina (Kazahstan), Anas Jaber (Tunisia), Sania Mirza (India)

ATP – [6] John Pearce (Australia), Philip Polasek (Slovacia) – Matwe Middelkoop (Olanda) și Savel (Australia).

Luni rezultate

Extragere principală ATP single

[10] Diego Schwartzman (Argentina) Dr. Daniel Evans (Marea Britanie) 6-2, 4-6, 6-3

[11] Yannick Sener (Italia) Dr. Federico Delbones (Argentina) 6-2 7-5

[12] Felix Auger – Eliassim (Canada) Dr. Marton Vosovic (Ungaria) 7-6 (0), 6-3

[14] Alex de Minaur (Australia) Dl Filip Krajinovic (Serbia) 0-6, 6-4, 6-4

Albert Ramos Vinolas (Spania) d. Taylor Fritz (SUA) 4-6, 6-4, 6-4

[WC] Andy Murray (Marea Britanie) Dr. [Q] Richard Gasquet (Franța) 6-4, 6-4

[WC] Mackenzie MacDonald (SUA) Dr. Brandon Nakashima (SUA) 7-5, 6-2

Fabio Fognini (Italia) Dr. Nikoloz Basilashvili (Georgia) 7-6 (3), 6-3

Karen Khachanov (Rusia) Dr. [Q] Kevin Anderson (Africa de Sud) 6-2, 6-4

*[LL] Dominic Kupfer (Germania) Dr. Jan-Lennard Struve (Germania) 7-6 (2), 5-7, 6-3

Lloyd Harris (Africa de Sud) Dr. Yoshihito Nishioka (Japonia) 6-3 6-4

* Kupfer îl înlocuiește pe John Millman (accidentare la picior)

Pereche de bază echivalent ATP

Ariel Behar (Uruguay) și Gonzalo Escobar (Ecuador) Dr. [8] Raven Claassen (Africa de Sud) și Ben MacLachlan (Japonia) 4-6, 6-3, 10-8

READ  Euro feminin handbal 2020: Croația este aproape de semifinale, învingând România

[WC] Nicholas Munro (SUA) și Francis Tiafoe (SUA) Dr. Andrey Golubev (Kazahstan) / Andreas Mies (Germania) 7-6 (5), 7-5

[Alt] Marcelo Arevalo (El Salvador) și Fabio Fognini (Italia) Dr. Aslan Karatsev (Rusia) și Dusan Lagović (Serbia) 7-5, 6-7 (5), 11-9

WTA Singles Main Draw

[9] Barbora Krejsikova (Republica Cehă) Dr. Daria Kasatkina (Rusia) 6-3 6-2

[11] Petra Kvitova (Republica Cehă) Dr. Madison Keys (SUA) 7-5, 6-4

[13] Jennifer Brady (SUA) Dr. Ekaterina Alexandrova (Rusia) 6-3, 7-6 (3)

[15] Elise Mertens (Belgia) Dr. Nadia Podroska (Argentina) 6-3, 6-4

Angelique Kerber (Germania) Dr. Maria Skari (Grecia) 6-2 6-2

Shelby Rogers (SUA) Dr. Daniel Collins (SUA) 6-4, 2-1 retras (șold stâng)

[WC] Gilles Teichmann (Elveția) Sorana Cerstia (România) 6-2, 6-0

Jelena Ostapenko (Letonia) D Tamara Zidansic (Slovenia) 7-5 6-1

Paula Padusa (Spania) Dr. Petra Martic (Croația) 4-6, 6-4, 7-6 (9)

Yulia Putintseva (Kazahstan) Dr. [Q] Shuai Zhang (China) 6-2, 6-0

Alison Riske (SUA) Dr. [Q] Laila Fernandez (Canada) 6-2 6-2

[Q] Heather Watson (Marea Britanie) Dr. [Q] Alexandra Sasnovich (Belarus) 6-2, 3-6, 6-1

WTA major dublu egalitate

Coco Goff (SUA) și Katie McNally (SUA) Dr. [5] Alexa Guracci (Chile) și Desira Krausek (SUA) 6-3, 6-3

Elaine Perez (Australia) / Kvita Pesek (Republica Cehă) Dr. [7] Hao Ching Chan (Taipei chinez) și Latisha Chan (Taipei chinez) 6-2, 2-6, 10-6

Daria Kasatkina (Rusia) și Annette Kontaveit (Estonia) Dr. [WC] Emma Navarro (SUA) Peyton Stearns (SUA) 6-2 7-5

Anna Blinkova (Rusia) și Alexandra Sasnovich (Belarus) Dr. Hayley Carter (SUA) și Sabrina Santamaria (SUA) 7-5, 6-4

Victoria Azarenka (Belarus) și Jessica Pegola (SUA) Dr. Lyudmila Kishinok (Ucraina) și Makoto Ninomiya (Japonia) 6-2, 2-6, 10-6

Jelena Ostapenko (Letonia) și Jill Teichmann (Elveția) Dr. Galina Voskoboeva (Kazahstan) și Vera Zvonareva (Rusia) 6-3, 6-3

Nadia Kishinok (Ucraina), Raluca Olaru (România) v Paula Padusa (Spania) și Sara Soribes Tormo (Spania) PPD

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *