Rangers Iannis Hagi nu a fost interesat de golul său superb pentru România după ce Germania a pierdut

Jucătorul lui Rangers, Iannis Hagi, spune că nu este interesat de golul său superb pentru România după pierderea lor cu Germania de 2-1.

Cele două echipe s-au întâlnit aseară pentru calificările la Cupa Mondială de la Hamburg.

1

Mijlocașul Rangers Iannis Hagi a înscris un gol superb în timpul pierderii României cu 2-1 în fața Germanieicredit: Getty

Gazdele au intrat în meci căutând să avanseze în fruntea grupei X, în timp ce România căuta să țină pasul cu Armenia și Macedonia de Nord în lupta pentru locul doi.

Deși nemții au fost favoriți puternici în meci, echipa din deplasare a avansat.

Gires Iannis Hagi i-a uimit pe germani cu un gol uimitor solo în minutul al nouălea.

Mijlocașul Ibrox alerga pe aripa dreaptă la despărțire, înainte de a fi început să închidă de Antonio Rudiger de la Chelsea.

A lovit mingea în fața fundașului german, a asaltat zona de penalizare și a tras în colțul din stânga jos, ocolindu-l pe jucătorul Barcelonei, Marc-Andre ter Stegen.

România a intrat în prima repriză înainte, dar din păcate totul a fost spulberat în a doua repriză pentru Tricolorii.

Serge Gnabry s-a antrenat cu un șut german din afara careului înainte ca coechipierul său din Bayern München, Thomas Muller, să-l înscrie pe câștigătorul târziu.

Hagee spune că a fost distrus pentru că nu s-a îndepărtat de cel puțin un punct împotriva Germaniei.

El a spus: „Nu mă interesează dacă a fost cel mai bun gol pe care l-am înscris vreodată.

„Nici nu vreau să mă gândesc la obiectivul meu pentru că plecăm de aici fără niciun punct.

READ  Discurs | Discursul de sfârșit de an al președintelui Amnesty International: Pacea și stabilitatea sunt la fel de fragile ca un balon care ar putea izbucni în orice moment.

„Scopul nostru era să obținem cel puțin un punct.

„Este normal să fiu dezamăgit pentru că atunci când mergi cu 1-0 în prima repriză, crezi că vei câștiga jocul sau cel puțin vei obține un punct.

Nu lui Joe Aribo care rupe tăcerea transferurilor Rangers în timp ce vorbește despre legăturile din Premier League

„Am crezut că le-am pus în adevărate necazuri, dar nu am reușit să înscriem al doilea gol și au marcat.

„Chiar și o remiză ar avea un punct bun pentru noi, dar am pierdut acel gol târziu și nu am obținut niciun punct.

„Acum avem un joc imens împotriva Armeniei luni la București și trebuie să-l câștigăm.

„Vom reveni la meci și îl vom analiza, dar acum sunt foarte dezamăgit.

„Suntem un grup de tineri jucători și venim acasă foarte triști pentru că am pierdut cu 2-1 în Germania.

„Cred că asta spune multe despre ambițiile acestei echipe.”

Fiți la curent cu toate ultimele știri și transferuri pe pagina noastră de fotbal scoțian

Uimitorul căpitan al Rangersului James Tavernier s-a întors acasă când baia s-a transformat într-o cameră umedă de înaltă tehnologie, cu televizor