Runda de calificare la Cupa Mondială: Germania este cea mai mare grupă cu victorie asupra României, Rusiei și Croației

Germania A venit din spate cu un gol de a câștiga împotriva lui cu 2-1 România În play-off, după ce Iannis Hagi a pus echipa oaspeților în avantaj după nouă minute.

Duo-ul Bayern München, Serge Gnabry și apoi Thomas Muller, au pus Germania pe picior de egalitate și apoi în avantaj, lăsând Germania în fruntea grupei 10 cu 18 puncte, cu șase puncte în urmă. Macedonia de Nord.

A fost o mare victorie pentru Macedonia de Nord în Liechtenstein, unde Darko Vilkowski, Ezjan Alyosky, Boban Nikolov și Darko Chorlinov au ajutat echipa în deplasare să obțină trei puncte.

Calificările Cupei Mondiale UEFA

Echipa Germaniei „bine” după aterizarea de urgență la Edinburgh

09/09/2021 la 09:30

Estonia Învins Bielorusia 2-0 cu două goluri în repriza a doua, primul de la Eric Surga, apoi al doilea de la Sergey Zengov.

Adel James pt Țara Galilor Pentru a asigura un egal 2-2 împotriva Republica Cehă. Echipa invitată a avansat prin mijlocașul Juventus Aaron Ramsey în minutul 36, cu două minute înainte ca Jacob Pesek să egaleze și golul lui Danny Ward a făcut ca Țara Galilor să întârzie. Cele două echipe au terminat meciul cu opt puncte, la opt lideri din grupa E, Belgia, deși Țara Galilor a jucat un joc mai mult decât rivalii lor vineri.

Adam Marusic a marcat devreme pentru a servi Muntele negru În drum spre câștigarea cu 3-0 Muntele Tarek, cu echipa de oaspeți cu ajutorul lui Fatos Bichraj, marcând o lovitură de pedeapsă și adăugând un altul.

În grupul G, a fost Olanda contracția trecutului Letonia Cu o victorie cu 1-0, Davy Claassen a marcat și el în prima repriză, iar echipa lui Louis van Gaal a depășit grupa G cu 16 puncte, la două puncte în spate Norvegia.

READ  Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020: Turnee de baschet 3x3 pentru femei, program de difuzare TV, flux live, orele de începere, clasamente în grupe

Mehmet Akturkoglu a deschis scorul împotriva Norvegiei după doar șase minute, doar creştin Thorstvedt stabilește scorul cu 1-1 înainte de sfârșitul primei reprize.

Armenia M-am uitat la punctul culminant al obținerii a trei puncte Islanda Datorită șutului lui Kamo Hovhannisyan în prima repriză, doar Isaac Bergmann Johannesson a egalat cu 13 minute înainte de final.

Josep Ilic a marcat două goluri, Andarez Sporar și Benjamin Sisko au primit câte unul Slovenia a câștigat cu 4-0 în Malta.

Asistarea unui gol special al lui Milan Skriniar Rusia Pentru a câștiga 1-0 acasă Slovacia.

Croaţia A câștigat cu 3-0 CipruIvan Perisic a început-o în prelungiri în prima repriză. Iar Jusko Gvardiol a adăugat o secundă cu 10 minute înainte de final, înainte ca Marco Levaga să adauge al treilea gol în pauză. Croația și Rusia ocupă grupa H cu 16 puncte, la șase puncte în spatele Sloveniei și la șapte puncte față de Slovacia.