Runda Ligii Națiunilor: Italia învinge Ungaria, Turcia învinge Lituania | știri despre fotbal

Runda Ligii Națiunilor: Italia învinge Ungaria, Turcia învinge Lituania |  știri despre fotbal

Italia a avansat cu un punct în fruntea Grupei A3 după ce a învins Ungaria cu 2-1 în meciul din Liga Națiunilor de la Cesena.

Campionii Europei, care nu au reușit să se califice la Cupa Mondială, au avansat cu un șut aprig al lui Nicolo Barella, în timp ce Lorenzo Pellegrini a dublat diferența înainte de finalul primei reprize.

Ungaria, care sâmbătă a învins Anglia la Budapesta, a redus diferența cu un autogol al fundașului azzurri Gianluca Mancini într-o oră, dar nu a putut egala.

pedeapsă de întârziere a Anglia Căpitanul Harry Kane a egalat cu 1-1 împotriva lui Germania la Munchen.

În altă parte în Liga Națiunilor…

În grupa B3, Bosnia si Hertegovina trece peste România 1-0 la Zenica, cu un gol în repriza secundă de la înlocuitorul Ismael Privliak, care a marcat prima sa victorie în opt meciuri din Liga Națiunilor.

Atacantul lui Bayer Leverkusen, Joel Bohjanpalo, a marcat de două ori în șapte minute de la prima repriză. Finlanda trece peste muntele negru 2-0 la Helsinki pentru a termina pe locul doi la golaveraj.

Curcan zdrobi Lituania 6-0 la Vilnius pentru două victorii din două în Grupa C1.

Dojukan Sinek a marcat de două ori în primele 14 minute, în vreme ce veteranul atacant de la Fenerbahce, Serdar Dorsun, a adăugat încă o lovitură de pedeapsă înainte de a finaliza dubla echipa sa cu nouă minute înainte de finalul meciului.

Supleantul Yunus Akgun și Halil Dervisoglu au încheiat meciul cu goluri în ultimele minute, în timp ce Lituania a suferit o a 14-a înfrângere în 17 meciuri internaționale.

Penalty-ul lui Gerson Rodriguez a fost acordat la 15 minute de la final Luxemburg 1-0 victorie Insulele Feroe La Torsevlor, unde gazda a terminat cu nouă oameni după ce Rene Johnson și Solvi Vatnamar au fost excluși în repriza secundă.

READ  Ngetich a primit o a doua șansă, deoarece recordul mondial de 10.000 m stabilit în România a fost anulat