Sania Mirza și Christina Machali s-au calificat în sferturile de dublu feminin din Cleveland

Sania Mirza și Christina Machali au câștigat duminică seara semifinala de dublu feminin cu 6-3 6-2 față de duo-ul Georgia și România.

Anterior, Sania a suferit o ieșire dramatică din prima rundă la Jocurile Olimpice de la Tokyo cu Ankita Raina. (Foto Reuters)

Repere

• Sania și partenerul ei din Statele Unite au dominat complet meciul și nu au permis niciodată adversarilor lor șansa de a reveni.
  • Al doilea set nu a fost diferit, deoarece au câștigat fără efort pentru a avansa în sferturile de finală
  • Sania a pierdut mai devreme în prima rundă a Cincinnati Masters, deoarece participa la Campionatele Turcești Anas Jaber.

Indiana Sania Mirza și partenerul ei american Kristina Mashali au intrat în sferturile de finală ale Campionatului Cleveland cu victorii în linie dreaptă asupra lui Oksana Kalashnikova și Andrea Mito aici.

Duo-ul indian-american în semifinalele de dublu feminin a învins duminică seara cu semi-Georgia cu 6-3 6-2 în semifinale. Sania și partenerul ei din Statele Unite au dominat complet meciul și nu au permis niciodată adversarilor șansa de a reveni după o victorie confortabilă în primul set.

Al doilea set nu a fost diferit, întrucât au câștigat fără a transpira pentru a avansa în sferturile de finală ale turneului.

Sania a pierdut mai devreme în prima rundă a Cincinnati Masters, unde participa la turneul turcesc Anas Jaber.

Sania s-a alăturat lui Ankita Raina la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Au pierdut într-un meci palpitant din prima rundă împotriva gemenilor ucraineni Nadia și Lyudmila Kishinok.

Sanya și Ankita au câștigat primul set prin capturarea adversarilor din dragoste și conduceau cu 5-2 în setul doi, dar au pierdut meciul cu 6-0, 6-7, (8-10).