Faceți o pauză pentru a hidrata jucătorii.

Ies Florin Tanase si Valentin Mihila.
Intră Alexandru Mitrita și Denis Alibeck.

De la ora 16:08 acum 27 minute

62′

România joacă poziții lungi pentru a pacifica Muntenegru, care a fost supus multor atacuri grave.

De la 16:02 acum 33 minute

56′

Prima schimbare din Muntenegru îl părăsește pe Vladimir Jovovich și intră în Drasko Bozovic.

15:58 Acum 38 de minute

51′

Muntenegru continuă să apese pe tot terenul în căutarea unei erori defensive.

3:51 pm acum o oră

46′

începe a doua oară.

3:36 pm acum o oră

jumatate de timp

Ambele echipe merg la odihnă și scorul este Muntenegru 0-0 România.

3:31 PM acum o oră

45′

S-au adăugat 5 minute de compensare.

3:30 pm acum o oră

43′

Vladimir Jovovich a primit un cartonaș galben.

15:26 acum o oră

41′

Prima lovitură de colț a României.

15:24 acum o oră

39′

Muntenegru își urmărește primul gol și apasă pe întreg terenul.

3:19 pm acum o oră

33′

România a posedat mingea și 12 atacuri periculoase.

3:13 PM acum o oră

27′

Primul cartonaș galben din meci îi revine jucătorului român Nicosur Banquo.

3:07 pm acum o oră

22′

Joc periculos al lui Muntenegru, mingea traversează poarta.

3:05 PM acum 2 ore

20′

Prima lovitură de colț a Muntenegrului.

De la 2:58 PM acum 2 ore

14′

Lucien Cristia (România) a fost lovit la picior și Alexandro Crito a intrat.

De la 2:51 PM acum 2 ore

5′

Joc dur la mijlocul terenului, ambele echipe caută primele ocazii de gol.

14:50 acum 2 ore

0′

Meciul începe, iar cele două echipe vor căuta să rămână cu victorie.

2:31 PM acum 2 ore

lotul României

Florin Neta, Adrian Ross, Vlad Sherichis, Nicosur Banquo, André Ratio, Lucien Cristia, Razvan Marin, Darius Olaru, Florin Tanase, Valentin Mihila si Andre Ivan.

2:30 PM acum 2 ore

Sortiment Muntenegru

Milan Mijatovic, Zarko Tomasevic, Igor Vujacic, Andrea Vukcevic, Marko Vezovic, Marko Janković, Milos Rajkovic, Vladimir Jovović, Adam Marusic, Stefan Mugosa și Seyed Haksapanovic.

14:19 acum 2 ore

recenzentul

Numele arbitrului pentru meciul de astăzi a fost următorul:
Arbitru: Andreas Ekberg.
Asistenți: Muhammed Kolom și Niklas Nyberg.
Al patrulea oficial: Frederic Klett.
Tehnologia video: Luis Godinho.
Asistent video Asistent tehnologie: Hugo Miguel.

14:18 acum 2 ore

Lupta pentru victorie

14:06 acum 2 ore

Ultima confruntare!

Ultima dată când aceste două echipe s-au întâlnit a fost pe 20 noiembrie 2018 și cu acea ocazie România s-a impus cu 1-0 pe Stadionul Orașului Podgorica. Acel meci a fost plin de erori, cartonașe galbene, lovituri de colț și multe șuturi pe poartă pe care sperăm să le repetăm ​​astăzi.

De la ora 13:57 acum 3 ore

Istoric între cele două echipe

Muntenegru s-a întâlnit cu România în mai multe rânduri. În ultimele 5 meciuri dintre cele două echipe, Muntenegru a câștigat două meciuri, România o altă victorie și două remize.

12:58 acum 16 ore

Urmărește aici scorurile live Muntenegru vs România

Nu ratați niciodată detaliile meciului cu actualizări live și comentarii de la VAVEL. Rămâneți alături de noi pentru toate detaliile, comentariile, analizele și lotul pentru acest meci din UEFA Nations League dintre Muntenegru și România.

00:53 acum 16 ore

Când este Muntenegru vs România în UEFA Nations League 2022?

Aceasta este data de start a meciului Muntenegru vs România pe 3 iunie în mai multe țări:
Argentina: 15:45 pe Star+.
Bolivia: 14:45 pe Star+.
Brazilia: 15:45 pe Star+.
Chile: 15:45 pe Star+.
Columbia: 1:45 p.m. pe Star+.
Ecuador: 13:45 pe Star+.
SUA (ora de Est): 14:45 pe Fubo Sports Network.
Spania: 20:45.
Mexic: 13:45 la Blue To Go Video Everywhere și Sky HD.
Rai: 15:45 pe Star+.
Peru: 14:45 pe Star+.
Uruguay: 15:45 pe Star+.

12:48 acum 16 ore

Cea mai recentă echipă a României

Ultima echipă a României:
Florin Neta, Andrei Burka, Vlad Cherichis, Alain Tosca, Christian Mania, Alexandru Cicaldao, Marius Marin, Darius Olaru, Andre Ivan, Valentin Mihila si Denis Mann.

12:43 acum 16 ore

Cea mai recentă echipă a Muntenegrului

Formația ultimului meci din Muntenegru:
Milan Mijatovic, Igor Vujacic, Stefan Savic, Zarko Tomasevic, Marko Vezovic, Marko Janković, Milos Rajkovic, Milutin Osmaić, Adam Marusic, Stefan Jovic, Nikola Krstovic.

12:38 acum 16 ore

Jucătorii României de urmărit

Sunt trei jucători marcanți în cadrul echipei care sunt responsabili pentru atacul României. Începem cu Dennis Man (nr. 10), este unul dintre cei mai buni jucători care a jucat la Parma și în liga italiană a marcat un gol într-un singur meci. Atacantul este foarte important pentru echipă și este foarte probabil să marcheze un gol. Următorul jucător este Alexandru Chikaldao (nr. 8), în 25 de meciuri jucate, a marcat 4 goluri în Superliga Turciei cu Galatasaray. În fine, Andrei Ivan (nr. 19) a avut un sezon strălucit în România cu Universitatea Craiova, înscriind 14 goluri în sezonul 2021-2022. Atacantul de 25 de ani va fi responsabil de distribuirea mingii pe tot terenul și are foarte multe șanse să înscrie.

READ  Un avion Boeing 737 Max a aterizat urgent după o problemă cu motorul

12:28 acum 16 ore

Jucătorii din Muntenegru de urmărit

Următorii trei jucători sunt considerați esențiali în ofensiva și ofensiva defensivă a Muntenegrului. Primul Milutin Osmajic (#20) este un jucător de la Cádiz care joacă ca mijloc de teren și în sezonul regulat în LaLiga a putut juca doar 8 meciuri, dar a marcat în ultimul meci cu Muntenegru. Este foarte probabil să-l vedem marcand un gol în meci. Urmează Adam Marusic (nr. 23), joacă ca mijlocaș la Lazio, în liga italiană a obținut un gol și un assist în 30 de meciuri pe care le-a jucat. El va fi cheie la mijlocul terenului pentru a forma jocuri periculoase și pentru a menține controlul mingii. În cele din urmă, Stefan Jović (nr. 10) joacă ca atacant la Hertha Berlin, iar în Bundesliga germană a ajuns să joace 17 goluri, marcând 6 goluri și 1 pasă.

12:18 acum 16 ore

Liga Națiunilor Europene

Cunoscută și sub denumirea de Liga Națiunilor, este un turneu internațional oficial disputat între echipele UEFA. Este acreditat de FIFA și are loc o dată la doi ani. Ultima campioană a fost Franța, pe 10 octombrie 2021 au înfruntat Spania și au ajuns să câștige cu 2-1.

12:08 acum 16 ore

Bine ați venit la transmisia live de la VAVEL.com a UEFA Nations League 2022: Muntenegru vs România!