Turul Ligii Națiunilor: Capul lui Niccolo Barrilla este suficient pentru ca Italia să depășească Olanda | știri despre fotbal

Niccolo Barrilla a marcat singurul gol din meci, deoarece Italia a învins Olanda cu 1-0 pentru a-și conduce grupa în UEFA European Nations League.

Italia a dezamăgit într-un egal 1-1 cu Bosnia și Herțegovina vineri în spatele lor, deoarece Parrilla a marcat golul victoriei la sfârșitul primei reprize.

În același grup, Polonia A obținut o victorie cu 2-1 Bosnia si Hertegovina Cu două goluri din partea lui Kamil Glick și a extremului West Bromwich Albion, Camille Grosky.

Portarul lui Hajradinovic a oferit proprietarilor conducerea dintr-o lovitură de pedeapsă în minutul 24, dar Polonia și-a revenit pentru a rezolva cele trei puncte și pentru a trece pe locul trei în clasament.

România depășește Austria

0:28

Alexandru Maxim a oferit cu îndrăzneală României un avans de 3-1 asupra Austriei în Liga Națiunilor

România A avut o victorie restrânsă cu 3-2 într-un meci dur cu Austria În grupa Irlandei de Nord, golul lui Alexandro Maxime în minutul 69 a fost decisiv.

Denis Allbeck a pus România în avantaj în minutul trei, înainte ca Christoph Baumgartner să egaleze cu Austria 14 minute mai târziu.

Dragos Gregor a recâștigat conducerea pentru România la începutul reprizei a doua înainte ca o a treia decisivă Maxim să ofere oaspeților spațiu de respirație.

Înlocuitorul Karim Onisio i-a oferit Austria o speranță târziu, dar România s-a menținut la o victorie excelentă în deplasare de acasă pentru a conduce grupul.

Norvegia Înscris de trei ori în primele 20 de minute ca Irlanda de NordApărarea sa provizorie a fost să propulseze o înfrângere cu 5-1 în Liga Națiunilor la Windsor Park.

0:28

Scoțienii conduc clasamentul după Israelul ocupat de Slovacia

Previzualizați imaginea

3:44

Repere ale meciului UEFA Nations League League B2 dintre Republica Cehă și Scoția

Israel Si Slovacia O remiză de 1-1, înlocuiește Elay Almkayes cu o remiză târzie pentru ca gazdele să anuleze golul lui Michel Dorries.

in timp ce, Scoţia Am depășit un temporar dificil Republica Cehă Pentru a câștiga 2-1 la Olomouc.

în alt loc …

În cele din urmă, în grupul C4, Bielorusia A marcat o victorie importantă cu 2-1 Kazahstan, In timp ce Lituania A câștigat cu 1-0 în Albania.

READ  Deepak Hooda va egala „record mondial unic” dacă India va învinge Zimbabwe în deschiderea seriei ODI