UEFA Nations League: Ungaria învinge Anglia; Italia la egalitate cu Germania

UEFA Nations League: Ungaria învinge Anglia;  Italia la egalitate cu Germania

A treia ediție a Liga Națiunilor Europene Sambata a continuat in orasele din Europa, cu Meciurile prezentate sunt difuzate prin rețeaua FOX Sports (Și este difuzat pe aplicația FOX Sports).

Pentru a începe meciul, Ungaria a învins Anglia pe Arena Puskas din Budapesta, ghidată de o lovitură de pedeapsă esențială a lui Dominic Zuboszlai. Acel meci a fost urmat de o confruntare palpitantă între Italia și Germania pe stadionul Renato Dallara din Bologna, Italia, care s-a încheiat la egalitate 1-1.

Iată cele mai importante piese de teatru.

Italia 1, Germania 1 (Liga A)

Dougbel!

Italia aștepta să se prăbușească după o serie de apeluri apropiate, iar Lorenzo Pellegrini a spart în cele din urmă în minutul 70, după ce o pasă fină l-a eliberat. Colegii lui erau gata să-l grăbească după sfârșitul lui brusc.

Lorenzo Pellegrini aduce Italiei în avantaj cu 1-0

Lorenzo Pellegrini primește centrarea și înscrie pentru a pune Italia cu 1-0 în fața Germaniei în UEFA Nations League.

Vezi unul, ridică unul

Germania a revenit imediat după spectacolul inițial al Italiei, găsind murdărie în salarii după ce Joshua Kimmich a șutat puternic în plasă după o pasă superbă a coechipierului său.

Ultimul gol al lui Kimmich a fost meciul, care s-a încheiat la egalitate 1-1.

Ungaria 1, Anglia 0 (Liga A)

Ce șansă!

Ungaria a fost echipa care a început cu atacul. Echipa a creat o ocazie fantastică de a marca în minutul 11, după o centrare strălucitoare din prima rundă.

Dar portarul Angliei Jordan Pickford și fundașul Taugh au făcut echipă pentru a scoate mingea din cale pentru a bloca poarta.

alegerea lor

Pickford și-a păstrat obturatorul intact cu o altă oprire grozavă în minutul 28.

A evitat problemele cu puține șanse după ce o încercare ungurească a plecat prea departe de la mijlocul terenului.

READ  Europa League: Roma a trecut cu Salzburg, Bayer Leverkusen are nevoie de penalty-uri împotriva lui Monaco

Munca aduce rezultate

Stilul agresiv al Ungariei a strâns multe ocazii, iar în minutul 63, o lovitură puternică din aripa ei stângă a forțat Anglia să execute un penalty în interiorul suprafeței de pedeapsă. Dominic Zuboszlai a îngropat șutul care a urmat pentru a oferi Ungariei un avantaj cu 1-0.

Dominic Zuboszlai bate penalty-ul pentru a aduce Ungariei un avantaj cu 1-0

Ungaria a luat conducerea cu 1-0 în minutul 66 în fața Angliei în UEFA Nations League, după ce Dominic Zuboszlai a marcat lovitura de pedeapsă.

Du-te fără sens

În ciuda mai multor schimbări, Anglia a rămas rece în atac, nereușită în două încercări de a șut în interiorul suprafeței de pedeapsă pentru a rămâne fără gol.

Una pentru cărțile de istorie

Nu numai că Ungaria a câștigat primul meci din UEFA Nations League în 2022-23, dar a eliminat și Anglia pentru prima dată în 60 de ani.

Iată o privire asupra restului meciurilor de sâmbătă din UEFA Nations League:

Armenia 1, Republica Irlanda 0 (liga B)

Lovitură precisă a țintei!

Eduard Spersian nu a avut nicio problemă să lovească această lovitură din afara careului, iar încrederea sa în câștigurile Armeniei a dat roade. Şutul financiar al lui Persian a fost singurul scor din meci, Armenia devansând Irlanda cu 1-0.

Eduard Spersian marchează un gol ridicol pentru a ajuta Armenia să ia prima lovitură împotriva Republicii Irlanda, 1-0

Edward Spersian a ajutat Armenia să înscrie primul gol împotriva Republicii Irlanda, datorită golului său frumos din minutul 74 al UEFA Nations League.

Finlanda 1 Bosnia și Herțegovina 1 (liga B)

35 și numărând

Emoția nu a fost din plin la începutul timpuriu al acestui joc din B-league, dar Finlanda a luat foc la sfârșitul primei reprize după ce a câștigat un penalty și a transformat. Teemu Pukki l-a înșelat pe portarul PK, coborând pe stânga încercând să schimbe elanul în direcția echipei sale înainte de pauză. Golul a fost numărul 35 al lui Pukki în joc internațional.

READ  Sferturile de finală pentru prima dată au lovit rapid bara, dar Chelsea și Lyon au lovit bara

O lovitură de pedeapsă frumoasă a lui Teemu Pukki oferă Finlandei un avantaj 1-0 împotriva Bosniei și Herțegovinei

Teemu Pukki și-a arătat calmul și a marcat un penalty important chiar înainte de pauză pentru a oferi Finlandei un avantaj cu 1-0 împotriva Bosniei și Herțegovinei în UEFA Nations League.

Bosniacul Ismael Privljak a salvat șansele echipei sale transformând ambreiajul în minutul 90 (+3) pentru a împinge meciul la egalitate 1-1.

Luxemburg 2, Lituania 0 (liga C)

Top Shelver!

Luxemburg a marcat primul gol în minutul 43, conducând cu 1-0 după ce Daniel Sinani a trimis o rachetă în colțul din stânga sus al fileului din piciorul stâng.

Luxemburgul afișează o succesiune de echipe frumoasă pentru primul gol împotriva Lituaniei, 1-0

Daniel Sinani a încheiat o serie impresionantă pentru Luxemburg, grație unui final clinic în minutul 44 al meciului cu Lituania din UEFA Nations League.

Ce ban

Al-Sinani și-a ridicat numărul golului la doi după o pasă frumoasă a coechipierului său, în timp ce a falsificat un număr mare de apărători înainte de a arunca o altă rachetă pentru a îngheța meciul.

Turcia 4, Insulele Feroe 0 (liga C)

peste vârf

Turcia a fost prima în problemă după o salvare superbă a portarului Insulelor Feroe, dar turcii s-au găsit la locul potrivit la momentul potrivit la retragere, începând cu piciorul drept cu un avantaj 1-0.

Operarea aeronavei

Halil Dervisoglu și-a arătat roțile în minutul 46, când a pornit într-o încercare superbă de a împinge Turcia cu 2-0.

Halil Dervisoglu dublează avantajul Turciei împotriva Insulelor Feroe cu 2-0

Turcia își exercită hegemonia asupra Insulelor Feroe cu ajutorul golului lui Halil Dervisoglu din minutul 47 al Ligii Națiunilor Europene.

READ  Harry Maguire și Calvin Phillips prezic că vor fi potriviți pentru Anglia la Euro 2020, în ciuda prejudiciilor legate de știrile din fotbal

departe de furie

Turcia a marcat al treilea gol în meci cu o lovitură de cap a lui Serdar Dursun.

Lovitura de cap a lui Serdar Dursun a ajutat Turcia să avanseze cu 3-0 împotriva Insulelor Feroe

Serdar Dursun a făcut cadou Turciei cu al treilea gol împotriva Insulelor Feroe, datorită unei superbe lovituri de cap în minutul 82 din competiția UEFA Nations League.

Avalanşă

Turcia o turna pe el. Merih Demiral a dat echipei al patrulea gol, lovindu-l pe dodger în colțul din stânga jos pentru un pic de asigurare.

Merih Demiral își arată abilitățile supreme, avansând în Turcia cu 4-0 împotriva Insulelor Feroe

Atacantul turc Merih Demiral a venit și a marcat un gol superb în minutul 85 al competiției UEFA Nations League împotriva Insulelor Feroe.

Muntenegru 2, România 0 (liga B)

norocos

Această lovitură a fost mai multă îndemânare decât noroc pentru Muntenegru. Echipa a făcut o demonstrație lăudabilă de mișcare a mingii, înainte de a găsi fundul fileului pentru a conduce cu 1-0 în minutul 65.

ia doua

Minute mai târziu, Marko Vukcevic și-a marcat meciul, dubland avantajul echipei sale pentru a asigura o victorie cu 2-0.

Marco Vukcevic, Muntenegru își dublează avantajul împotriva României

Marko Vukcevic a marcat după o serie leneșă defensivă a României pentru a-i oferi Muntenegrului un avans cu 2-0 în UEFA Nations League.

Obțineți mai multe de la UEFA Nations League Urmărește-ți favoritele pentru informații despre jocuri, știri și multe altele.