Argentina bate România determinată în detrimentul golurilor mici

Argentina a făcut suficient pentru a rezista unei creșteri din a doua jumătate față de România și a obține o victorie masivă în primul lor test din 2021.Van Roen: Am învins o echipă mai bună

Într-o performanță inexactă pentru Argentina, ei au fost împinși la margine de partea românească încăpățânată. Dar la sfârșitul zilei, gazdele au făcut suficient pentru a înscrie o victorie cu 24-17.

Argentina s-a pregătit pentru cele două teste din Țara Galilor, cu o victorie dură asupra României 24-17 la București sâmbătă.

Pumas a marcat patru încercări pentru una și a condus cu 19-7 în prima repriză, dar s-a străduit să termine echipa gazdă, care s-a întors la meci datorită cizmelor fundașului Ionel Millint, care a pus mai mult de patru penalty-uri.

Argentina a fost depășită de trei ori în prima repriză de Rodrigo Bruni și Santiago Cordero de la penalty cu puțin înainte de sfârșitul primei reprize.

Hookerul Eugene Kabatana a marcat singura încercare a României în prima repriză, dar gazdele s-au luptat din nou cu pantoful lui Millint, ceea ce i-a egalat.

Dar Juan Martin Gonzalez, care a marcat a patra încercare după ce a fost înlocuit în a doua repriză, nu a fost lipsit de roșeața Argentinei.

Pumele se îndreaptă acum spre Cardiff, unde se vor confrunta cu Țara Galilor în două teste pe 10 și 17 iulie.

READ  Noul premier promite un plan expansiv pentru aderarea României la Schengen