Erling Haaland strălucește în victoria Norvegiei în fața Ciprului pentru a menține speranțele de calificare – rezumat Euro 2024 | știri despre fotbal

Erling Haaland strălucește în victoria Norvegiei în fața Ciprului pentru a menține speranțele de calificare – rezumat Euro 2024 |  știri despre fotbal

Erling Haaland dubla ajută Norvegia să câștige cu 4-0 în fața Ciprului pentru a menține vii speranțele de calificare la Euro 2024; Albania a învins Cehia pentru a prelua controlul Grupei E. Turcia se află în fruntea Grupei D după victoria asupra Croației

23:03 ora Marii Britanii, joi, 12 octombrie 2023

Erling Haaland a marcat de două ori pentru Norvegia pentru a-și menține vii speranțele de calificare la Euro 2024 cu o victorie cu 4-0 în fața Ciprului.

Atacantul lui Manchester City a marcat două goluri succesive în a doua repriză, după ce Alexander Sorloth a marcat primul gol în prima repriză. Frederic Orsnes a marcat târziu în al patrulea.

În altă parte în grupa A, Spania Decalajul s-a închis Scoţia Cu victoria la Sevilla.

Scoția și-ar fi putut rezerva locul în finală dacă obținea un punct, dar Scott McTominay a anulat o lovitură liberă, iar arbitrul a anulat două șuturi târziu ale lui Alvaro Morata și Ryan Porteous în propria plasă pentru a câștiga cu 2-0.

Albania El a dominat setul al cincilea datorită unei victorii cu 3-0 asupra a 10 jucători Republica Cehă.

imagine:
Turcia a obținut o victorie uluitoare în fața Croației cu 1-0

Gaser Assane a adus gazdele în avantaj în 10 minute, iar cehii au rămas în urmă cu 10 oameni înainte de pauză, după ce Mojmir Chytil a fost eliminat. Taulant Sverre a marcat apoi de două ori în repriza secundă.

Polonia Ocupă locul al doilea în grupă după ce și-a învins oaspetele cu 2-0 Insulele Feroe. Sebastian Szymanski a marcat devreme, iar Horor Askham a primit un cartonaș roșu pentru Insulele Feroe înainte ca Adam Buksa să înscrie al doilea gol.

READ  Rănit Halep se retrage de la Jocurile Olimpice de la Tokyo după ce Wimbledon se retrage

curcan Ei conduc Grupa D după victorie Croaţia 1-0, Paris Albert Yilmaz marchează singurul gol.

Letonia Ei au câștigat primele puncte cu o victorie cu 2-0 Armenia.

În primul grup, Bielorusia Și România Kosovo a egalat 0-0 cu Andorra, 3-0.