Erling Haaland strălucește în victoria Norvegiei în fața Ciprului pentru a menține speranțele de calificare – rezumat Euro 2024 | știri despre fotbal

Erling Haaland strălucește în victoria Norvegiei în fața Ciprului pentru a menține speranțele de calificare – rezumat Euro 2024 |  știri despre fotbal

Erling Haaland dubla ajută Norvegia să câștige cu 4-0 în fața Ciprului pentru a menține vii speranțele de calificare la Euro 2024; Albania a învins Cehia pentru a prelua controlul Grupei E. Turcia se află în fruntea Grupei D după victoria asupra Croației

23:03 ora Marii Britanii, joi, 12 octombrie 2023

Erling Haaland a marcat de două ori pentru Norvegia pentru a-și menține vii speranțele de calificare la Euro 2024 cu o victorie cu 4-0 în fața Ciprului.

Atacantul lui Manchester City a marcat două goluri succesive în a doua repriză, după ce Alexander Sorloth a marcat primul gol în prima repriză. Frederic Orsnes a marcat târziu în al patrulea.

În altă parte în grupa A, Spania Decalajul s-a închis Scoţia Cu victoria la Sevilla.

Scoția și-ar fi putut rezerva locul în finală dacă obținea un punct, dar Scott McTominay a anulat o lovitură liberă, iar arbitrul a anulat două șuturi târziu ale lui Alvaro Morata și Ryan Porteous în propria plasă pentru a câștiga cu 2-0.

Albania El a dominat setul al cincilea datorită unei victorii cu 3-0 asupra a 10 jucători Republica Cehă.

imagine:
Turcia a obținut o victorie uluitoare în fața Croației cu 1-0

Gaser Assane a adus gazdele în avantaj în 10 minute, iar cehii au rămas în urmă cu 10 oameni înainte de pauză, după ce Mojmir Chytil a fost eliminat. Taulant Sverre a marcat apoi de două ori în repriza secundă.

Polonia Ocupă locul al doilea în grupă după ce și-a învins oaspetele cu 2-0 Insulele Feroe. Sebastian Szymanski a marcat devreme, iar Horor Askham a primit un cartonaș roșu pentru Insulele Feroe înainte ca Adam Buksa să înscrie al doilea gol.

READ  Ultimele patru se formează în competiții pe echipe

curcan Ei conduc Grupa D după victorie Croaţia 1-0, Paris Albert Yilmaz marchează singurul gol.

Letonia Ei au câștigat primele puncte cu o victorie cu 2-0 Armenia.

În primul grup, Bielorusia Și România Kosovo a egalat 0-0 cu Andorra, 3-0.