Arsenal Women 3-3 Paris (penalty-out 2-4): Gunners au fost eliminate din preliminariile Women’s Champions League la penalty-uri | știri despre fotbal

Arsenal Women 3-3 Paris (penalty-out 2-4): Gunners au fost eliminate din preliminariile Women’s Champions League la penalty-uri |  știri despre fotbal

Raport despre Mathilde Bourdieu a marcat două goluri în două minute pentru Paris FC în repriza secundă. Alessia Russo înscrie primul gol al echipei Arsenal Women, înainte ca Jane Petit să înscrie egalarea în minutul 96; Rousseau respinge golul lui Daphne Corpuz în prelungiri. Frida Mannum și Rousseau ratează loviturile de departajare

17:58, Regatul Unit, sâmbătă, 09 septembrie 2023

Arsenal Women a fost eliminată din preliminariile UEFA Women’s Champions League după ce a pierdut la penalty-uri cu 4-2 în fața Parisului FC, după prelungiri încheiate cu 3-3.

Echipa antrenorului Jonas Edvall, care a ajuns în semifinale sezonul trecut, a venit din spate de două ori, dar a fost eliminată în primul tur al calificărilor de la Linköping Arena din Suedia.

Alessia Russo a marcat primul ei gol pentru Arsenal, dar a ratat penalty-ul la loviturile de departajare cu Frida Mannum și, deși Daphne Corpuz nu a reușit să-și înscrie golul, Luna Ribadeira a marcat penalty-ul câștigător.

Mathilde Bourdieu a deschis scorul în repriza secundă cu o lovitură de cap de la mică distanță care a depășit linia porții înainte de a marca cu calm acasă doar 60 de secunde mai târziu.

Rousseau a primit marca noului ei club la 10 minute de joc, înainte ca înlocuitorul Jean Petty să înscrie egalarea în minutul 96, la scurt timp după ce a trimis egalitatea în prelungiri.

Corpuz a readus echipa franceză în frunte în a doua repriză a prelungirilor, dar Rousseau a marcat al doilea gol al ei, iar Arsenal a egalat.

Mannum a ratat o șansă de aur la moarte înainte ca norvegianul și Rousseau să-și vadă amândoi penalty-urile salvate de Chiamaka Nadozi, Parisul câștigând loviturile de departajare cu 4-2.

READ  Intervenții ofensive NFL: Samuel Cosmi, Texas

În alte meciuri, Shelbourne Ladies a învins Cardiff cu 3-0, în timp ce Eintracht Frankfurt a învins Juventus la penalty-uri după un egal 1-1.

Când începe sezonul WSL?

Sezonul 2023/24 din Super League feminină începe pe 1 octombrie, cu Arsenal, care a terminat pe locul al treilea sezonul trecut, demarând campania împotriva lui Liverpool pe Emirates Stadium.

Ce urmează pentru Arsenal?

Arsenal începe sezonul Super League feminin duminică, 1 octombrie, împotriva Liverpool Cu începerea meciului la două după-amiaza.

călătoria lor către Manchester United Va fi transmis în direct vineri, 6 octombrie Sky Sports Premier League. – Începe la 19:30.

Cum să urmărești campionatul WSL pe platformele digitale Sky Sports

Urmărește cele mai recente știri din Super League feminină pe site-ul și aplicația SkySports.com, inclusiv funcții și interviuri exclusive, plus acoperire dedicată pe blog în direct și clipuri din joc din meciurile live pe Sky Sports.

Puteți viziona, de asemenea, momentele importante de la fiecare meci WSL din acest sezon Sky Sports Platformele digitale și canalul YouTube, în timp ce toate meciurile vor continua să fie afișate pe ambele Sky Sports FotbalȘi, de asemenea, pe Galeria SkyDisponibil în toate cer Case, chiar și fără Sky Sports pachet, oferind concurenței o mai mare vizibilitate.

Împreună cu acoperirea și vizibilitatea ligii în întreaga lume Sky Sports Principalele canale de social media, canal dedicat Twitter @SkySportsWSL Va rămâne casa întregului conținut Barclays FA WSL Sky Sports.

cel Sky Sports Contul WSL TikTok oferă fanilor o acoperire la 360 de grade a ligii și le oferă acces exclusiv la noii lor jucători preferați. Prin provocări și interviuri distractive, împreună cu filmări din culise, spectatorii vor cunoaște distribuția de personalități ale WSL și vor vedea sportul dintr-o nouă gamă de unghiuri.

READ  Previzualizare: România vs Armenia - predicții, știri despre echipe, formații

Între timp, fanii pot ține pasul cu totul pe teren și în afara terenului cu Odeh Trei jucători și un podcastîngrijit de Caroline Parker.