Briefuri sportive: Linden bate recordul mondial în 50K; Horsey câștigă al doilea campionat consecutiv de facultate; Kehoe se repetă ca atlet al MIAA pentru această săptămână | Sport

Linden bate recordul mondial de 50 de mii

Des Linden, 37 de ani, rezident la Charlevoix, a terminat la 2:59:54, un record mondial la distanță, cu peste șapte minute înaintea recordului actual de 3:07:20, stabilit de alergătorul britanic Ali Dickson în 2019.

Linden atinge marca de 19,6 mile la aproximativ 1:53:35, 2:31:12 față de 26,2 și acoperă ultimul episod de cinci mile în mai puțin de 30 de minute. Media sa a fost de 5:47 pe milă.

Linden, în vârstă de 37 de ani, a câștigat Maratonul Boston din 2018 cu un timp de 2:39:54 pe fondul ploii și al vântului puternic. Am creat două echipe olimpice și am terminat pe locul șapte la Jocurile de la Rio cu un timp de 2:26:08.

În cele mai recente probe olimpice din 2020 din Atlanta, Linden a terminat pe locul patru și tocmai a pierdut un loc în echipa SUA care se îndrepta spre Tokyo. Este un substitut pentru echipă, în cazul în care niciunul dintre primii trei câștigători nu poate concura.

Linden a depășit marți recordul mondial de 50.000, după ce s-a distrat de 2:59:54 în Oregon. Alergând în primul eveniment de ultra-distanță din carieră, Linden a doborât recordul anterior de 3:07:20 stabilit de britanicul Ali Dickson în 2019 la Campionatele Mondiale de 50K din România.

Horsey câștigă al doilea campionat la rând

BIG RAPIDS – Thomas Horsey, originar din Suttons Bay, a condus echipa de golf masculină de la Universitatea de Stat Ferris, ducând echipa pe locul trei consecutiv. Hersey a primit medalii de onoare individuale pentru a doua oară consecutiv, în timp ce piesa s-a încheiat la Memorialul Bill Blazer din Pickerington, Ohio.

READ  Simba l-a învins pe Kaizer Chiefs pentru a-l înscrie pe atacantul sârb Buba

Bulldogul a concediat 584 de echipe în două runde la Turnberry Golf Course, terminând la doar nouă lovituri în spatele campionului și gazdei dominicanilor din Ohio, care avea 575 de numere. Malone a terminat pe locul doi în 577.

Hersey a egalat pe primul loc în clasamentul general cu 137 de puncte în tururile 68 vineri și 69 sâmbătă. În cele din urmă a câștigat un meci de playoff pentru Medaliile de Onoare în gaura a patra, învingându-l pe Conor Curry de la Malone.

Kehoe repetă rolul atletic al MIAA pentru săptămână

Freeland – Hunter Kehoe, studentă la Colegiul St. Mary, și-a câștigat a doua onoare consecutivă în atletul de golf feminin din Michigan Intercollegiate Athletic Association (MIAA) pentru performanța ei până pe 12 aprilie.

Grad Traverse City West a fost medaliat, Bills a capturat luni sâmbătă singurul festival de convenții din această săptămână. Kehoe a împușcat de trei ori media 75, în timp ce a obținut cele mai bune nouă puncte în față în teren. Seniorul a participat la cele mai bune premii cu 11 bare, în timp ce a egalat la Top Quad și Five Points, deoarece St Mary a câștigat campingul găzduit de Hope.

Este a doua onoare a sportivei de golf feminine MIAA din acest sezon și a paisprezecea în carieră.