Bucurie de medalie la Campionatele Europene de Taekwondo pentru un adolescent din Lanarkshire – la opt ani după ce a fost înmânată

Vedeta de taekwondo a lui Lu, Holly Waddell, și-a văzut visele împlinite la Campionatele Europene ale Federației Internaționale de Taekwondo din România, după ce a câștigat medalia de aur – la opt ani după ce a înmânat-o.

Holly a fost medaliată la campionatele din 2015 când a ajutat la prezentarea trofeelor ​​campioanelor, așa că a fost un moment suprarealist pentru tânăra de 17 ani luna trecută când a ajuns să aibă unul la gât la Cluj.

Ea a învins-o pe rivala olandeză Myrthe van der Veer la categoria Junior Girls 14-17 65 kg și peste pentru a lua aurul pentru Scoția.

Holly, care s-a apucat de sport la vârsta de șase ani și s-a antrenat sub David Cundy VI, a reușit să jongleze cu provocarea de a concura într-un mediu de mare presiune, susținând două dintre examenele ei de seniori în România.

Și mândra mamă Tracy este plină de succes cu succesul ei.

Ea a spus: „Este uimitor și Holly este încântată. Ea a înmânat medalii la același eveniment în 2015, așa că a fost grozav dacă a ajuns să medalieze ea însăși.

„Marele Maestru Wallace a fost cel care i-a dat medalia, așa că a fost foarte drăguț din partea ei, deoarece el este și din Scoția.

Holly a simțit că a luptat bine și antrenorul ei primea complimente de la alți antrenori pentru cât de bine era Holly în competiție.

READ  România ar putea deschide un centru regional de pregătire pentru piloții de F-16 pentru aliatul NATO, Ucraina