Campion al Athletic Bilbao, trompetist în serviciu. O ofertă unică la finalul meciului final pe care Barcelona l-a pierdut în Supercupă

• Liga 1: Politehnica Iași – Botoșani, Luni, 17:00, Digi Sport 1

• Liga 1: Astra – Universitatea din Craiova, Luni, 20:00, Digi Sport 1

Barcelona – Athletic Bilbao a fost 2-2 după 90 de minute și 2-3 după prelungiri.

În prima sa eliminare după peste 750 de meciuri, Leo Messi riscă acum Comentariu imens.

Filiber și-a exprimat bucuria coechipierilor după ce a câștigat Supercupa Spaniei cu Barcelona

Pentru a face seara o minunată pentru fotbalistul basc, Filiber a adunat pe teren toți jucătorii din jurul său și a dat tonul corului basc jucând trompeta. Imaginea sa de solist orbitează acum pe planetă.

Țara Bascilor în a treia Supercupă din istorie

Athletic Bilbao a câștigat primul lor trofeu după 6 ani. Ultima dată când a câștigat Supercupa Spaniei și, de asemenea, împotriva Barcelonei, a fost 5-1 în 2015. Cealaltă Supercupă a fost câștigată în 1984.

Meciul a început cu o șansă pentru bască, dar șutul lui Kaba a fost respins de Ter Stegen. La sfârșitul primei reprize, și după un amestec între Alba și Messi, mingea a ajuns la Griezmann, care a deschis scorul.

Catalanii s-au bucurat de doar două minute, pentru că Oscar de Marcos a egalat după un ofsaid perfect. În a doua repriză, Messi nu a marcat cu o lovitură liberă, iar Bilbao a anulat un gol din cauza unui ușor offside.

Messi a fost eliminat în ultimul minut al prelungirilor

În minutul 77, Griezmann a reușit să obțină o dublă a Barcelonei, după pasul perfect primit de Jordi Alba. În cele din urmă, Griezmann ar fi putut înscrie un hat-trick, dar portarul basc a tras un șut care a ajuns la atacantul francez.

READ  District Tour (8/22): Urlaub ocupă locul trei în România | Actualizări sportive zilnice

Când totul părea că s-a terminat, Basque a marcat în minutul 90, prin rezerva lui Filiber, iar meciul a intrat în prelungiri, cu Ingie Williams marcând un gol impresionant.

Bilbao a ratat o altă mare oportunitate în minutul 105, dar nu a înscris până la final. Doar eliminarea lui Messi a fost demnă de remarcat după ce a dat o palmă lui Vialiber.

Rezumat video Barcelona – Athletic Bilbao 2-3 după prelungiri

Etichete: Leo Messi Si Supercupa Spaniei Si Barcelona Video – Athletic Bilbao Si Sătean Asier