Ce victorie pentru Rizy Sport! umudică a câștigat primul meci pentru noua sa echipă din sufragerie

• Liga italiană: Udinese-Atalanta, Miercuri, 16:00, Digi Sport 1

• Liga Germană: Augsburg-Bayern München, Miercuri, 21:30, Digi Sport 1

umudică nu a ajuns încă la noua sa echipă, dar a vorbit cu jucătorii săi înainte de meciul câștigat de Rizy Sport, 3-0, doar cu Gaziantep, Fosta sa echipă.

Desigur, sunt foarte fericit cu această victorie. M-am temut de acest meci, pentru că Gaziantep este o echipă puternică și o știu foarte bine. În 28 de meciuri nu a existat meci fără scor.

Dar iată cum a reușit Rizespor. Este caracteristica completă pentru jucătorii noi. Am ținut două sesiuni cu ei ca takbeer, ieri, după semnare, iar astăzi au aplicat tot ce am vorbit despre ei. Îi felicit pentru jocul lor și pentru cele trei puncte. Liderul echipei mi-a spus că el și colegii săi așteptau să mă antrenez cât mai curând posibil.

Sper că veți avea mult succes în Gaziantep și vă mulțumesc din nou pentru timpul în care am lucrat împreună.Umudică a anunțat pentru Digi Sport.

Rizy Sport – Gaziantep 3-0

Milan Skoda a deschis scorul în minutul 42, apoi a reușit să înscrie o dublă în minutul 55 cu o lovitură de pedeapsă. Rezultatul final a fost determinat și cu un șut de la 11 metri, prin Samo, în minutul 89.

Alexandru Maxim și Alain Touka au început la Gaziantep, primul a fost înlocuit în minutul 55.

READ  Atheneum București găzduiește o petrecere de Crăciun săptămâna aceasta

Omodic și-a reziliat contractul cu Gaziantep pe 10 ianuarie, iar pe 19 ianuarie a semnat pentru un sezon și jumătate cu Reizispor, care era pe atunci 16 în Turcia.

Acum, după 3-0 cu Gaziantep, Rezispor a urcat pe locul 12 în clasament, cu 24 de puncte din 19 etape. În schimb, fosta echipă a lui Sumi, Gaziantep, a rămas pe locul trei.

Omodic va fi pe bancă la Risespor sâmbătă, 23 ianuarie, la ora 18:00, împotriva campioanei Basaksehir, care este acum pe locul 12 în Turcia.

Etichete: Marius Somodica Si rizespor Si Gaziantep