Cupa Mondială de Rugby 2023: Echipele care participă la turneul de anul acesta din Franța – Știri și date de anunț | Știri Rugby Union

Cupa Mondială de Rugby 2023: Echipele care participă la turneul de anul acesta din Franța – Știri și date de anunț |  Știri Rugby Union

Australia este cea mai recentă echipă care și-a desemnat echipa pentru Cupa Mondială de Rugby din acest an, Eddie Jones excluzând două dintre cele mai mari nume ale valabiilor.

Căpitanul Michael Hooper și veteranul jumătate Quade Cooper nu vor călători în Franța pentru turneul din acest an, antrenorul Jones concentrându-se foarte mult pe tinerii din echipa sa de 33 de oameni.

Rămâneți la curent cu toate cele mai recente anunțuri ale echipei de mai jos…

Grupa A

Noua Zeelandă: atacatori – Dean Coles, Samison Tokiho, Cody Taylor, Ethan De Groot, Nebo Laulala, Trail Lomax, Fletcher Newell, Ofa Toungavasi, Tamayte Williams, Scott Barrett, Brody Retalik, Topo Faye, Sam Whitelock, Sam Kahn (căpitan), Shannon Frizzell, Dalton Papali, Luke Jacobson, Rdi Savea; spatele – Finlay Christie, Cam Roegard, Aaron Smith, Bowden Barrett, Damien McKenzie, Richie Muonga, Jordie Barrett, David Haveley, Rico Iwan, Anton Lennert Brown, Caleb Clark, Lester Vainga’anuku, Emoni Narawa, Mark Tilea, Will Jordan.

Franţa: Va fi anunțat pe 21 august.

Italia: Va fi anunțat pe 22 august.

Uruguay: Se va anunta.

Namibia: Se va anunta.

Grupa B

Africa de Sud: atacanți – Stephen Keechoff, Vincent Koch, Frans Malherbe, Oakes Nshi, Trevor Nyakan, Bongi Mbonambi, Malcolm Marx, Eben Itzebeth, Jan Klein, Marvin Urey, RG Sneeman, Peter Steve de Toit, Sia Colesi (căpitan), Quagga Smith, Marco Van Staden , Duane Vermeulen, Jasper Veese; Dion Faury și Franco Mostert. spatele – Pfaff de Klerk, Jaden Hendrix, Kobus Rinach, Grant Williams, Manny Leboc, Damien Willems, Damien De Allende, Andre Esterhuizen, Jesse Creel, Court Lee Arendse, Chislyn Colby, Willie Le Roux, Makazole Mapembe și Kannan Moody.

READ  Video | Cel mai mare ulcior din toate timpurile a fost scos din priză încă o dată de Crăciun

Irlanda: Va fi anunțat la sfârșitul lunii august.

Scoţia: Se va anunta.

Tonga: Se va anunta.

România: Se va anunta.

Grupa C

Wells: Va fi anunțat după 19 august.

Australia: atacanți – Angus Bell, Bonne Famaucelli, Zane Nongor, Blake Shoup, James Slipper, Taniella Topo, Matt Weissler, David Borecki, Jordan Wells, Richie Arnold, Nick Frost, Matt Phillip, Will Skelton (căpitan), Langie Gleeson, Tom Hooper, Rob Liotta , Fraser McCreight, Rob Valentine; spatele – Isaac Vines – Liliwasa, Tate McDermott, Nick White, Carter Gordon, Lalakai Fuktei, Samu Kirifi, Isaiah Perez, Jordan Petaya, Max Jorgensen, Andrew Kellawai, Marika Korobet, Mark Nawakanitawasi, Sulesi Funivalu, Ben Donaldson, Josh Kemeny.

Fiji: atacanți – Ironi Maui, Benny Ravai, John Koroidwadwa, Mizaki Douji, Luke Taji, Samu Toaki, Teveta Ikanifiri, Sam Matafesi, Zuriel Togiatama, Iswa Nasilasila, Teemu Mayanafanua, Te Ahiwaru Sirikidaveta, Albert Tueswe, Vilkimaani Tajitarenalagivalu, Matafesi; spatele – Frank Lomani, Simi Korovoli, Beni Matualo, Caleb Muntz, Titi Tela, Josua Tuisova, Simi Radradra, Waisia ​​​​Nyakalevu, Joseph Masi, Celestino Ravutumada, Vinaya Happosi, Jyota Wainikolo, Calafetti Rafufu, Cyreli Makalesi, Elisa Drwas.

Georgia: Se va anunta.

Portugalia: Se va anunta.

d piscina

Anglia: atacanți – Dan Cole, Ellis Genge, Joe Marler, Bevan Rudd, Kyle Sinclair, Will Stewart, Theo Dunne, Jimmy George, Jack Walker, Ole Chisum, Maru Itoge, Courtney Lawes, George Martin, Tom Curry, Ben Earl, Louis Ludlam, David Ribbans Billy Vunipola, Jack Willis; spatele – Danny Kerr, Jack Van Bortvliet, Ben Youngs, Owen Farrell (căpitan), George Ford, Marcus Smith, Elliott Daly, Olly Lawrence, Joe Marchant, Manu Tuilagi, Henry Arundell, Max Mallins, Freddie Steward, Anthony Watson.

Japonia: Se va anunta.

READ  Rezultate deschise Mutua Madrid | AB Sports

Argentina: atacanți – Nahuel Tetaz Chaparro, Francisco Gomez Cudilla, Joel Sclavé, Thomas Gallo, Eduardo Bello, Julián Montoya (căpitan), Augustin Crevi, Ignacio Ruiz, Matias Germanno, Tomas Lavagnini, Guido Petit, Facundo Eiza, Pablo Matera, Juan Martin Gonzalez, Santiago Grund Mark Kramer, Rodriguez Bruni, Peter Rupiolo; spatele – Gonzalo Bertrano, Tomas Copelli, Lautaro Bazán Velez, Santiago Carreras, Nicolas Sanchez, Santiago Chucubares, Lucio Cente, Jeronimo de la Fuente, Matias Moroni, Emiliano Poveli, Matteo Carreras, Rodrigo Isgro, Juan Cruzovia, Martino Bogado, Juan Cruzovia.

Samoa: Atacanti – Michael Alalaatwa (co-căpitan), Paul Alu-Emile, Charlie Fomoina, Jordan Lai, Celala Lam, Sama Malolo, Lotero Tolay, Brian Allinois, Theo MacFarland, Sam Slade, Chris Foy (co-căpitan), Sotala Vasu, Miracle Faye Elagae, Fritz Lee, Stephen Luwatua, Alamanda Mutoga, Talini Su, S.A. Jordan-Toffa; spatele – Eri Inari, Melanie Matafao, Jonathan Tomatin, Christian Lialifano, Lima Sopoaga, Alai D’Angelo Liwela, Tomoa Manu, Duncan Bayawa, Olopano Jr. Rqib, Nigel Ah Wong, Ed Vido, Nyria Fumay, Benjamin Lam, Danny Tuala.

Chile: Se va anunta.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *