David Popovici împinge România să elibereze aurul 4×100 cu un avans de 47.54

David Popovici împinge România la 4×100 de aur gratuit cu 47,54 gloanțe; 50 Înapoi CR către Mary-Ambre Moluh

David Popovici Echipa României a condus 4×100 liber masculin la 47.54, când cvartetul a câștigat medalia de aur în fața unei mulțimi locale în prima zi de joc. Campionatele Europene de juniori in Bucuresti.

A fost mai rapid decât atunci când a câștigat campionatele mondiale de la Budapesta când a oprit cronometrul la 47.58 după ce a stabilit un record mondial pentru juniori de 47.13 în semifinale.

Scăldat cu Emma Carrasco Ea a luat primul ei aur la întâlnirea din 400IM, Italia a câștigat ștafeta de stil liber feminin și Marie Amber Malluh El a stabilit un record de 27,75 în semifinala feminină de 50 spate, timp care i-ar fi asigurat că a terminat pe locul al șaptelea la Campionatele Mondiale.

Tăiați 0,07 din Daria FaskinaLa ora 27.82 la ediția din 2019 de la Kazan, rușii nu au concurat în România din cauza interdicției impuse după invadarea Ucrainei.

Popovici s-a calificat deja în finala 200 în 1:47.93, al doilea Lorenzo Gallusi care a condus la finala 200 m masculin în 1:47.73.

Adolescentul a revenit la evenimentul final al serii și a livrat cu 1,15 secunde înaintea britanicului Jacob Whittle care a marcat 48,69 cu Lituania Daniel Pansievas Singurul alt bărbat în 50 de secunde la 49.97.

Alex Pinter (49.91) a condus Marea Britanie la un avans de 0.05 la jumătate, care l-a extins pe Evan Jones (49.80) la 0.81, livrând la Robin Robotham Keating pentru meciul final.

Patrick Sebastian Dino A revenit la el, deși timpul său de 49.72 pentru 50.61 al britanicului a fost suficient pentru a-l conduce pe pole position în 3:18.93, cu 0.08 secunde în fața Marii Britanii în 3:19.01, cu Italia pe locul trei în 3:19.42.

READ  România dezvăluie limitele influenței Chinei în Europa - Politico

Cadence Carrasco pune mingea să ruleze. Biagiotti Marassi Italia Acasă

Carrasco Cadens a fost al treilea la marca de 250 înainte de a se muta de pe teren pentru a menține un avans de 1,77 secunde în stilul liber.

Spaniolul în vârstă de 16 ani s-a oprit la 4:46.39 pentru aur cu 14 Bellis Sakar Din Turcia a venit acasă la 31.68 pentru a ocupa locul doi la 4:47.11 cu Vivian Jackel Locul 3 la 4:47.51 unde ambele femei sunt fixe Lisa Nistrand În ultimele cincizeci, cu suedezul ocupând locul patru.

Matilda Biagiotti Femeile din Italia au ajuns la titlul de ștafetă liberă, în timp ce piciorul ei de 54.80 a determinat-o să depășească Franța și să intre în zid în 3:42.98.

Franța a ocupat locul doi cu un timp de 3:43.49, în timp ce Nina Jazy A împărțit 54.65 pentru a conduce Germania după Marea Britanie și a treia în 3:45.63.

runda semifinala

Krzysztof Chmielewski El a mers 1:56.36 pentru a conduce la finala de 200 de zboruri masculine, cu 1,49 secunde înaintea gemenilor Michel (1:57.85), perechea a rezervat pasele centrale în încercarea lor de a repeta medaliile de aur și argint de anul trecut.

Ksouri bun A condus din nou 50 pentru băieți în 24.74, cursă în care a câștigat o medalie de bronz la Budapesta, deși a urcat la argint pentru o scurtă perioadă după DQ-ul de Justin Reese Înainte ca americanul să revină la aur.

Regina de Groot El a prezidat cursa masculină bras la 27.61.

Nicoletta Badar Am rezervat cea de-a patra pistă în finala feminină 200 stil liber la 1:58.86 în timp ce Inli Yefimova A fost cu 0,09 mai lent decât temperaturile de dimineață la 50br, dar tot a stabilit ritmul la 30,59

READ  Sibiul din România va adăuga 40 de autobuze ecologice la flota sa de transport public