De Los Santos mai scoate o medalie de aur pentru a mări diferența în clasamentul Ikata

MANILA, FILIPINE – James de los Santos a obținut cea de-a șaptea medalie de aur în campania sa din 2021, după ce și-a revendicat titlul în e-campionatul e-mail Adidas SUA Karate Open nr.

Jucătorul român eKATA, numărul 1 mondial, l-a învins pe Andre Gabriel Nedelko, cu 25.1-24.7.

De los Santos a adunat acum un total de 43 de medalii de aur de când și-a început cariera la mijlocul anului trecut.

Câștigarea sa finală a fost cea de-a treia sa aură într-o săptămână, după ce a primit titluri în Campionatul electronic al sportivilor din seria 1 și în turneul e-turneu Budva Winner-Aria Cup # 1.

În starea actuală, De Los Santos are 21060,00 puncte în clasa unică eKATA Senior masculin, de peste două ori mai mare decât elvețianul nr. 2 Matthias Moreno-Dumont care are 10,710,00 puncte.

Citește urmatoarele

Nu ratați niciodată ultimele știri și informații.

participarea la Cereți mai multe Pentru a accesa The Philippine Daily Inquirer și alte peste 70 de titluri, partajați până la 5 gadgeturi, ascultați știri, descărcați devreme la 4 dimineața și distribuiți articole pe social media. Sunați la 896 6000.

Pentru feedback, reclamații și întrebări, suna-ne.

READ  Federația Română pedepsește Federația Română pentru că a scandat „Serbia” în meciul din Kosovo