Estoniene din străinătate: Performanța puternică a lui Mylis Böke a ajutat echipa din Poznań să-și continue seria victorioasă

Rezervați prin poștă Poznań (5-5) a obținut a patra victorie consecutivă în Premier League poloneză, când echipa feminină Toruń (3-7) a pierdut acasă cu scorul de 85:76.

Estona a jucat 38 de minute, un record de echipă, timp în care a câștigat 13 puncte (2/5 din două, 3/7 din trei), 9 recuperări, 6 pase decisive, 3 retururi și 2 faulturi personale.

Pe partea câștigătoare, Michaela Vonn a excelat cu 34 de puncte, 12 recuperări și 4 lovituri blocate, compilând un factor de eficiență de 44. Jovana Popovic a adăugat 10 puncte și Agnieszka Skopil 9 puncte, 10 recuperări și 5 pase decisive.

Kishana Washington a marcat 20 de puncte pentru Toruń, Angelica Stankiewicz a adăugat 17 puncte și 6 pase decisive, iar La Mama Kapinga-Mawija a marcat 16 puncte și 8 recuperări.

Bock, în vârstă de 31 de ani, are acum o medie de 29,2 minute, 10,6 puncte, 4,2 recuperări și 2,4 pase decisive în zece meciuri de ligă din Polonia. Procentul de lovituri al Estonului a ajuns la 43,8% din raza de două puncte și 50% din spatele liniei de trei puncte.

Următorul meci va fi împotriva lui Poznań pe 27 decembrie, unde va găzdui din nou Gdynia Women (6-3) acasă.

Casa lui Bratka Echipa de baschet Champagne (5-6) a înregistrat o victorie suplimentară în Premier League franceză, când s-a impus la 85:46 în depărtare de masă în fața Red Lanterns CFBB (1-10), echipa de baschet feminin a școlii, unde 15-17 -fetele de ani joaca exclusiv.

Camille Helot a marcat 19 puncte, iar cei mai buni marcatori ai Champagne Basket, Danny Williams și Dehya Seda, au adăugat fiecare câte 11 puncte. Justine Lobbins a fost cea mai reușită învinsă cu 12 puncte.

Bratka, în vârstă de 31 de ani, a avut o medie de 25 de minute de acțiune în 11 meciuri din ligă și a adunat 7,8 puncte, 4 recuperări și 0,7 furări. Estonul a făcut 44,8 la sută din loviturile sale de două puncte și 39,1 la sută din trei puncte.

Apoi, pe 13 ianuarie, Champagne Basket va vizita Feytiat (4-6) Women, care se află chiar în spatele lor în tabel.

Greta Cipru Ferragudo (2-11) a fost mai aproape de victorie săptămâna aceasta în Premier League portugheză decât a fost recent, dar totuși trebuie să accepte o înfrângere restrânsă de 55:56 acasă cu Immortal Women (8-5).

Estonul de 29 de ani a fost pe teren timp de 36 de minute și a adunat 8 puncte (1/4 dublu, 1/3 triplă, 3/4 aruncări libere), 7 recuperări, 3 interceptări, 1 turnover și 1 fault personal.

Vania Singo a marcat 14 puncte și a luat 5 recuperări, iar Marcia Carvalho a adăugat 13 puncte ca cea mai bună marcatoare pentru echipa Immortal. Rosinha Rosario a fost cel mai bun marcator al învingătorilor cu 14 puncte și 5 recuperări, Joana Ramos a marcat 13 puncte și 5 recuperări, iar Carolina Goncalves a marcat 12 puncte.

Ferragudo este semaforul roșu în Premier League portugheză cu 2 victorii și 11 înfrângeri. Următoarea oportunitate de a îmbunătăți situația va veni pe 5 ianuarie, când CAB Madeira (6-7) va călători în sat.

Membru al echipei naționale a Estoniei Tea Adams Clubul său, Leverkusen (2-9), a mai suferit o înfrângere în Premier League germană când a pierdut cu 65:85 cu Marburg (5-7). Adams, care are rădăcini estoniene, nu a fost înscris în protocol și nu a mers pe teren.

Adams, 24 de ani, are o medie de 8,3 puncte, 2,7 recuperări și 1,7 pase decisive în 10 jocuri până acum. 43,1% și 30,4% pentru lovituri în două puncte.

Echipa lui Adams, care și-a făcut debutul pentru Estonia în fereastra anterioară a echipei naționale, se află în coada celor 12 echipe feminine din clasamentul ligii. În meciul următor, ei vor înfrunta Berlin Alba (8-3) pe 30 decembrie.

Anna Mare Assi Oklahoma State Cowgirls (7-4) au jucat două meciuri NCAA săptămâna trecută și au adăugat victorii și înfrângeri. Mai întâi, Utah Tech (7-5) a pierdut cu un scor de 87:61, iar în acel meci, Assi, în vârstă de 21 de ani, a marcat 17 puncte în 28 de minute (2 3/4, 3 8/3, 2/4 libere). aruncări). 1 revenire, 9 pase decisive, 3 interceptări, 2 turnover-uri și 3 faulturi personale.

Frumosul Anna are o medie de 30,1 minute, 13,3 puncte, 3,1 recuperări, 3,8 pase decisive și 1,2 furturi în 11 jocuri până acum în acest sezon. Procentul de lovituri al Estonului din teren a ajuns la 46,8%, inclusiv 37,9% din spatele liniei de trei puncte.

Mary Annette Sipe Universitatea din Albany (10-2) a câștigat a șasea întâlnire consecutivă cu o victorie cu 74-52 în fața Massachusetts (2-10). Din păcate, Sepp, în vârstă de 21 de ani, s-a limitat la doar 3 minute de acțiune și a făcut 2 turnover-uri.

Annette Elizabeth Adler Universitatea din Boston (8-3) a mai câștigat când a jucat 83:80 împotriva Norte. O femeie din Estonia în vârstă de 20 de ani care s-a rănit la picior în urmă cu câteva săptămâni nu a participat.

Joanna Elise Tedery Echipa gazdă Washington State (11-3) a pierdut ultima dată cu 62-69 în fața Auburn University (10-2). Estonul de 23 de ani va lipsi întregul sezon din cauza unei accidentări la picior.