Europa League: Roma a trecut cu Salzburg, Bayer Leverkusen are nevoie de penalty-uri împotriva lui Monaco

Bayer Leverkusen l-a eliminat pe Monaco din Liga Europeană la penalty-uri după ce a câștigat cu 3-2 joi seară în principat, în timp ce Roma l-a eliminat pe Brendis Salzburg.

Florian Wirtz i-a pus pe bărbații lui Xabi Alonso în avantaj pentru a urmări un avantaj de 3-2 la Monaco.

Wissam Ben Yeddar a marcat din penalty în minutul 19 pentru a egala, înainte ca Ekequiel Palacios să retragă două minute mai târziu.

Bundesliga

„Este încă foarte devreme” – Alonso face un start puternic, dar pauza de iarnă va fi crucială

17.11.2022 ora 12:30

Leverkusen a preluat apoi conducerea în general în minutul 58, înainte ca atacantul elvețian Brielle Imolo să egaleze în general în minutul 84 pentru a merge în sus cu 5–5.

Niciuna dintre echipe nu a marcat în prelungiri, forțând meciul la lovituri de departajare, Moussa Didabi marcând penalty-ul final într-o victorie cu 5–3.

Roma Ei au depășit un deficit de 1-0 pentru a câștiga pe Stadio Olimpico în fața RB Salzburg, cu o victorie cu 2-0 pentru a-i duce în turul următor.

Andrea Belotti a marcat în minutul 33 pentru a egala lucrurile la general, înainte ca coechipierul său din vară, Paulo Dybala, să înscrie învingătoarea șapte minute mai târziu.

Manchester United a venit din spate pentru a scoate Barcelona din turneu, câștigând cu 2-1 în acea seară.

Echipa lui Xavi Hernandez a luat conducerea din penalty prin Robert Lewandowski după 18 minute, Fred a egalat la doar două minute în repriza secundă, iar Anthony a terminat cu brio în minutul 77 pentru a peceta victoria.

Şahtior Doneţk Învins Ren În Franța după ce a căzut cu 2-1 noaptea, înainte de a câștiga cu 5-4 la penalty-uri.

READ  Frații Tate vor fi eliberați! Avocații lui Andrew Tate fac afirmații uriașe cu privire la probele legate de arestarea din România

Golurile lui Ruben Knouchi, Josip Juranović și Danilo Doekhi le-au oferit gazdelor un start cu avantaj Union Berlin a castigat cu 3-1 ajaxCare a marcat de Mohamed Kodos și l-a expulzat pe Edson Alvarez în minutul 97.

Sporting Lisabona Ei au lucrat ușor în manșa secundă împotriva echipei daneze Iutlanda Centrală.

Sporting a câștigat cu 4-0 după ce a condus cu 1-0 cu ei din prima manșă, cu Sebastian Coates care a deschis scorul, Pedro Goncalves a marcat de două ori și Stefan Gartenmann a marcat acasă, Paulinho i-a eliminat pe danezi. 38 de minute.

Eindhoven a rămas scurt vs Sevilla, cu echipa Spaniei în frunte cu 3-0 după prima manșă. Naționala Olandei a marcat primul gol în 77 de minute prin Luc de Jong, fost jucător al Sevilla, iar Fabio Silva a mai adăugat un gol în timpul opririi, înaintea lui Mauro Junior, jucătorul PSV, în minutul 97.

Juventus a depășit Nantes cu o victorie ușoară în Franța. Angel Di Maria, legat de transferuri gratuite către Atletico Madrid și Barcelona în această vară, a marcat un hat-trick în primele 20 de minute și l-a eliminat pe Nicolas Baloa din Nantes în al 17-lea.

În Europa League, echipa ucraineană Dnipro Acesta a fost găzduit la Kosicka Futbalova Arena din Slovacia, ca urmare a invaziei ruse, cu AEK Larnaca Reținând un egal 0-0 pentru un avans total de 1-0, în ciuda faptului că gazdele domină posesia nominal.

Fiorentina înfrângere Braga. Formația italiană a condus cu 4-0 din prima manșă, dar golurile lui Rolando Mandragora, Ricardo Saponara și Arthur Cabral le-au oferit o victorie cu 3-2. Echipa portugheză a marcat de două ori, prin André Castro și Álvaro Jallow, conducând pentru scurt timp cu 2-0 înaintea golului lui Mandragora din minutul 37.

READ  FedEx crește sponsorizarea UEFA Champions League

De ce Boznan? Într-o victorie cu 1-0 în fața lui Bodo/Glimt, el a marcat singurul gol pentru egalarea, în timp ce îndrăzneț A depășit un deficit de 1-0 cu o victorie cu 2-0 în fața echipei turce Trabzonspor.

Sherif A intrat în optimile de finală cu o victorie cu 3-2 la ambele egalități parte. Ei au câștigat manșa secundă cu 3-1, după ce Partizan a preluat conducerea prin Quincy Menig în minutul 13, doar pentru o lovitură de pedeapsă marcată de Cedric Badoulou și o doudă a lui Mohamed Diop, chiar înainte și după pauză.

Lazio Conduce cu 1-0 la general după un egal fără goluri în România vs Clujcare l-a eliminat pe Carlo Mohar la minutul 77.

Anderlecht bate Ludogorets 3-0 la penalty-uri după ce au câștigat cu 2-1 în Belgia, în timp ce colegii belgieni Gent De asemenea, a trebuit să se bazeze pe pedepse după bătăi Karabakh 1-0, câștigat cu 5-3 la loviturile de departajare.