Germania a lovit cinci pentru a umili campioana europeană Italia; Ungaria pierde în fața Angliei – turul Ligii Națiunilor | știri despre fotbal

Germania a lovit cinci pentru a umili campioana europeană Italia;  Ungaria pierde în fața Angliei – turul Ligii Națiunilor |  știri despre fotbal

Campioana Europei Italia a suferit o noapte umilitoare la Mönchengladbach, pierzând cu 5-2 în fața Germaniei în Liga Națională UEFA.

Joshua Kimmich a început să înscrie după 10 minute dintr-o lovitură de pedeapsă a lui Ilkay Gundogan, o încercare a lui Thomas Muller și o dublă rapidă a lui Timo Werner de la Chelsea. Condoleanțe ale Italiei au venit de la Wilfried Gonto și Alessandro Bastoni.

Anglia a căzut la o înfrângere nefericită cu 4-0 în mâinile Ungariei la Molino.

Eforturile duble și întârziate ale lui Roland Sly de către Zolt Nagy și Daniel Gazdag au dus la pierderea echipei Gareth Southgate Three Lions fără victorie în grupa A3 a competiției.

Pentru a spori agonia gazdelor, fundașul John Stones a fost eliminat pentru un al doilea fault, care poate fi avertizat, la opt minute de la final.

Rezultatele au plasat Ungaria în fruntea grupei, la un punct în spatele Germaniei și la două puncte în fața Italiei, cu Anglia la trei puncte în spatele de jos.

Câștigătorul de la prelungiri Memphis Depay a marcat ca Olanda negat Țara Galilor Partea care a crezut că a smuls o cravată la Rotterdam.

Golurile lui Noah Lange și Cody Jako le-au adus olandezilor un avantaj cu 2-0 în 23 de minute, dar Brennan Johnson a redus diferența în meciul A4 la scurt timp după.

Un penalty de Gareth Bale a egalat 2-2 după 90 de minute, dar mai era timp pentru ca Depay să aibă ultimul cuvânt.

Am văzut celălalt meci din grupă Belgia trece peste Polonia 1-0 la Varșovia cu un gol în minutul 16 de la Michy Batshuayi.

Scoţia A venit din spate pentru a câștiga Armenia 4-1 în întâlnirea grupei B1 de la Erevan.

READ  doctor. Harald Wiesner | Știri, sport, locuri de muncă

Vahan Peshakhshian a făcut un start bun pentru gazde, dar Scoția a schimbat jocul cu o dublă Stuart Armstrong.

John McGinn și Che Adams au adăugat la scor după pauză și au terminat Armenia cu 10 oameni după ce Arman Hovhannisyan a fost eliminat.

The Republica Irlanda Contractul liderilor de grup Ucraina Remiză 1-1 la Lodz.

Nathan Collins a pus Irlanda înainte chiar înainte de jumătatea de oră, Artem Duvbek a egalat la începutul reprizei secunde.

Edin Dzeko a marcat două goluri în fruntea Grupei B3 Bosnia si Hertegovina A venit de la 2-1 la victorie Finlanda 3-2 la Zenica, în timp ce Stefan Mugosa a lovit un hat-trick ca să-l lovească muntele negru pentru a câștiga cu 3-0 România.

Kan Ayhan și Hakan Calhanoglu au marcat două goluri Curcan Ei și-au menținut recordul de 100% în Grupa C1 cu o victorie cu 2-0 Lituania, In timp ce Luxemburg si Insulele Feroe Joacă la egalitate 2-2.

În grupa D1, Vladislavs Gutkowskis a marcat ambele goluri ca Letonia trece peste Liechtenstein 2-0 și Moldova învinge Andorra 2-1.