Programul meciurilor, ghidul canalului și când va juca următoarea Anglia

Sărbătoarea internațională din noiembrie va coincide aproximativ exact cu începerea numărătoarei inverse de un an până la Cupa Mondială din 2022.

Anglia este în pragul calificărilor și are nevoie de doar patru puncte din ultimele două meciuri din Grupa A împotriva Albaniei și San Marino. Țara Galilor are încă șanse să ajungă în Qatar, deși ar putea fi nevoită să se bazeze pe un punct de playoff în Liga Națiunilor.

Aici euRepere ale fiecărei zile de pauză internațională – plus detalii despre cum să vizionați fiecare meci.

joi 11 noiembrie

  • Republica Irlanda vs Portugalia

Stephen Kenny va continua să pledeze pentru răbdare, deoarece Irlanda nu se mai poate califica la Cupa Mondială. Pe măsură ce se pregătea pauza internațională din noiembrie, ei au câștigat doar unul dintre cele șase meciuri de calificare, care a inclus o înfrângere cu 2-1 în fața Portugaliei, joi seară.

Citeste mai mult

Cupa Mondială bienală este cea mai proastă invenție a FIFA de până acum – așa că așteptați-vă să se întâmple

Înfrângerea a fost la fund cu 1-0 acasă cu Luxemburg, dar proiectul kenyan (pe punctul de a) dă semne de succes. L-a chemat pe Callum Odawa în loc de James Collins în atac.

Pentru Portugalia, nu a fost cu mult timp în urmă când Cristiano Ronaldo a încercat cu disperare să-l fixeze pe Ali Daei drept golgheter în lista internațională masculină. Atacantul lui Manchester United a înscris acum șase puncte și va fi încrezător că își va crește numărul (115) în fața unei apărări irlandeze care a păstrat până acum o singură porțiune liberă în tururile de calificare.

eu Aştepta: Republica Irlanda 1-3 Portugalia

Programul TV de joi

Toate loviturile de start sunt ora Marii Britanii.

  • Etiopia – Ghana – 13:00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Rwanda – Mali – ora 16, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Armenia vs Macedonia – 17:00, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Azerbaidjan – Luxemburg – 17:00, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Georgia – Suedia – 17:00, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Football)
  • Rusia vs Cipru – 17:00, preliminariile pentru Cupa Mondială (Butonul roșu Sky Sports)
  • Serbia vs Qatar – 17:00, FC (Sky Sports Red Button)
  • Cehia – Kuweit – 17:30, amical (buton roșu Sky Sports)
  • Ucraina – Bulgaria – 17:30, amical (Sky Sports Red Button)
  • Togo – Senegal – ora 19.00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Anglia sub 21 de ani vs Republica Cehă U21 – 19:00, calificare pentru campionatul UEFA U21 (Sky Sports Premier League)
  • Germania – Liechtenstein – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Grecia-Spania – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Mix)
  • Malta-Croația – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Republica Irlanda Împotriva Portugaliei – 19.45, preliminariile pentru Cupa Mondială (Eveniment principal Sky Sports / Fotbal Sky Sports)
  • România-Islanda – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Slovacia-Slovenia – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Red Button)
  • Ecuador-Venezuela – ora 21:00, preliminariile Cupei Mondiale (Premier Sports 1)
  • Paraguay – Chile – ora 23.00, preliminariile Cupei Mondiale (sport liber)

Citeste mai mult

Echipa completă a Angliei: Echipa de 24 de jucători pentru preliminariile Cupei Mondiale 2022 împotriva San Marino și Albania.

Vineri 12 noiembrie

Emile Smith Rowe va lupta pentru debutul său în Anglia după ce a primit o chemare întârziată la echipa lui Gareth Southgate. Cu toate acestea, Marcus Rashford și James Ward Prause nu au fost considerați suficient de apți și au abandonat. Mason Mount (chirurgie dentară) și Luke Shaw (conmoție) sunt monitorizați.

READ  A purtat-o ​​pe Venus Williams în prima zi a Miami Open | Sport

În ciuda problemelor de accidentare, cei Trei Lei se așteaptă la un salt mare către calificarea împotriva Albaniei. Oamenii lui Southgate au nevoie de patru puncte din ultimele două meciuri de calificare pentru a-și asigura locul în Qatar – chiar dacă au câștigat doar unul din ultimele trei meciuri, învingând Andorra dar egalând cu Polonia și Ungaria.

eu Aştepta: Anglia 3-1 Albania

program de vineri

  • Brazilia – Columbia – ora 12.30, calificări la Cupa Mondială (Premier Sports 1)
  • Peru vs Bolivia – 2:00, preliminariile Cupei Mondiale (sport liber)
  • Djibouti – Algeria – ora 13.00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Gabon – Libia – 16:00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Moldova vs. Scoţia 17:00, Calificări la Cupa Mondială (Eveniment principal Sky Sports / Fotbal Sky Sports)
  • Angola – Egipt – ora 19.00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Andorra – Polonia – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Austria-Israel – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Danemarca vs Insulele Feroe – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Anglia Împotriva Albaniei – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (ITV / ITV Hub)
  • Ungaria – San Marino – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Buton roșu Sky Sports)
  • Italia-Elveția – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Premier League)
  • Irlanda de Nord Împotriva Lituaniei – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Eveniment principal Sky Sports / Fotbal Sky Sports)
  • Uruguay – Argentina – ora 23:00, preliminariile Cupei Mondiale (Sport 1)

Sambata 13 noiembrie

Franța va lipsi de Paul Pogba, care a suferit o accidentare la coapsă în prima zi a pauzei internaționale în timpul unui antrenament.

Kazahstanul este pe locul 125 în clasamentul FIFA, ceea ce indică că ar trebui să fie o altă victorie confortabilă pentru campionii mondiali, care sunt neînvinși în Grupa D după ce au câștigat trei și au remizat trei.

glaucom Confruntat cu incertitudinea cu privire la viitorul lui Didier Deschamps, cu echipa După ce a dezvăluit textul unui viitor interviu cu Prime video În care a discutat despre „viața după ce a devenit antrenorul Franței” și revenirea la conducerea clubului.

READ  Majoritatea țărilor balcanice sunt mulțumite de rezultatele medaliilor olimpice

eu Aştepta: Franţa 4-0 Kazahstan

Citeste mai mult

Ashley Cole: „Sănătatea mintală nu era un lucru când jucam – poate că m-am luptat, dar nu am recunoscut-o”

Program de sambata

  • Malawi vs Camerun – 13:00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Zambia – Mauritania – ora 13.00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Bosnia și Herțegovina-Finlanda, ora 14.00 preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Premier League)
  • Guineea Ecuatorială-Tunisia – 16:00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Liberia și Nigeria – ora 16, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Norvegia – Letonia – 17:00, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Turcia vs Gibraltar – ora 17.00, preliminariile pentru Cupa Mondială (eveniment principal Sky Sports / Sky Sports Football)
  • Belgia – Estonia – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Premier League)
  • Franța vs Kazahstan – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Muntenegru – Olanda – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Țara Galilor Împotriva Belarusului – 19:45, Calificări la Cupa Mondială (Eveniment principal S4C / Sky Sports / Sky Sports Football / Sky Sports Ultra HD)

Duminică 14 noiembrie

Spania vs Suedia

Față deasupra mesei în al doilea set. Grecia este singura echipă care a învins Suedia în calificări până acum, dar Spania a luat avânt și a ajuns în finala Ligii Națiunilor.

A fost un meci fără goluri când cele două țări s-au jucat la Euro 2020 roșu Au fost frustrați, în ciuda posesiei de 85 la sută. Deci, deși s-ar putea să nu fie un film interesant, s-ar putea să fie una dintre cele mai competitive competiții prezentate duminică.

eu Aştepta: Spania 2-2 Suedia

Citeste mai mult

Tammy Abraham merită credit pentru că a întors spatele vieții ușoare de la Chelsea

program de duminica

  • Madagascar – Tanzania – 13:00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Croația – Rusia – ora 14:00, calificări la Cupa Mondială (Sky Sports Football)
  • Malta vs Slovacia – ora 14.00, preliminariile Cupei Mondiale (Buton roșu Sky Sports)
  • Slovenia – Cipru – 14:00, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Armenia – Germania – 17:00, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Football)
  • Liechtenstein – România – ora 17.00, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Macedonia – Islanda – 17:00, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Azerbaidjan vs Qatar – 17:00, amical (buton roșu Sky Sports)
  • Ghana – Africa de Sud – 19:00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Senegal – Congo – ora 19.00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Grecia-Kosovo – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Luxemburg vs. Republica Irlanda – 7.45, Calificări la Cupa Mondială (Sky Sports Football)
  • Portugalia-Serbia – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Spania – Suedia – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Premier League)

luni 15 noiembrie

Ultima dată când Anglia s-a confruntat cu San Marino, Gary Lineker a pus la îndoială legitimitatea victoriei cu 5-0 și a sugerat că ar trebui să împingă FIFA să interzică țărilor cu clasamentul inferior din lume să joace echipe de rang superior.

READ  Urmărește meciul Wolves vs Liverpool - live streaming online și informații TV globale - Liverpool FC

„Cu siguranță că am ajuns în stadiul în care țările cu clasamentul inferior trebuie să joace între ele pentru a se califica pentru dreptul de a juca la acel nivel”, a spus Lineker. ciripit. “Devine ridicol. Nu este condescendent și sarcasm. Lucrează strălucit în FA Cup. De fapt, ar fi mai plină de satisfacții să ajungi în acest punct. Doar să fii bătut în mod constant ar trebui să distrugi sufletul.”

Scorul general al Angliei în cele șapte ori pe care le-a jucat pentru San Marino este 42-1; Serenissima Au câștigat doar un singur meci (victorie amicală 1–0 împotriva Liechtensteinului în 2004).

eu Aştepta: San Marino 0-5 Anglia

program de luni

  • Namibia – Togo – ora 13.00, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Georgia și Uzbekistan – 14:00, amical (buton roșu Sky Sports)
  • Lituania – Kuweit – ora 17, amical (buton roșu Sky Sports)
  • Albania – Andorra – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Austria-Moldova – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Red Button)
  • Israel vs Insulele Feroe – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Irlanda de Nord Împotriva Italiei – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Premier League)
  • Polonia-Ungaria – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • San Marino vs Anglia – 19.45, Calificări la Cupa Mondială (ITV / ITV Hub)
  • Scoţia Împotriva Danemarcei – 19.45, preliminariile pentru Cupa Mondială (Eveniment principal Sky Sports / Fotbal Sky Sports)
  • Elveția-Bulgaria – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)

Marți 16 noiembrie

Există o margine adăugată la clasic atlantic După consecințele ultimei lor întâlniri, care a fost întreruptă atunci când oficialii de la Anvisa, autoritatea de sănătate braziliană, au intrat pe teren și au încercat să aresteze cvartetul din Premier League Giovanni Lo Celso, Christian Romero, Emiliano Martinez și Emiliano Buendía pentru o presupusă încălcare a regulilor de carantină. . .

Cum era oarecum de așteptat, Argentina și Brazilia au trecut de lotul CONMEBOL, dar au fost Selecţie Cine a făcut-o să pară ușor, câștigând 10 din 11 meciuri până acum.

eu Aştepta: Argentina 1-2 Brazilia

Citeste mai mult

Emile Smith Rowe este afișul unui nou Arsenal – curajos, dinamic și asertiv

program de marți

  • Algeria – Burkina Faso – ora 16, preliminariile Cupei Mondiale (Mola TV)
  • Bosnia și Herțegovina vs Ucraina – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Republica Cehă-Estonia – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Finlanda-Franța – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Gibraltar – Letonia – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Butonul roșu Sky Sports)
  • Muntenegru vs Turcia – ora 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Buton roșu Sky Sports)
  • Olanda – Norvegia – 19.45, preliminariile Cupei Mondiale (Sky Sports Premier League)
  • Țara Galilor v Belgia – 19.45, Calificări la Cupa Mondială (S4C, Evenimentul principal Sky Sports / Fotbal Sky Sports)
  • Bolivia-Uruguay – ora 20:00, preliminariile Cupei Mondiale (Premier Sports 1)
  • Venezuela – Peru – ora 23:00, preliminariile Cupei Mondiale (Premier Sports 2)
  • Argentina vs Brazilia – ora 23.30, calificare la Cupa Mondială (punctul 1)

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *