Turul Ligii Națiunilor: Portugalia, Franța și Erling Haaland trag la egalitate pentru a înscrie hat-trick | știri despre fotbal

Un tur al Ligii Națiunilor duminică, inclusiv un hat-trick de Erling Haaland și o remiză fără goluri între Franța și Portugalia.

Portugalia și Franța și-au pierdut recordurile perfecte ale UEFA European Nations League în acest sezon, după o remiză fără goluri, unul împotriva celuilalt, duminică.

Steaua portugheză Cristiano Ronaldo a avut o șansă bună în al doilea minut de pauză, dar portarul Hugo Lloris și-a îndepărtat șutul din flancul stâng.

2:55

Extrase din meciul de grupă UEFA European Nations League A3 dintre Franța și Portugalia

Superstarul francez Kylian Mbappe a fost înlocuit aproape de sfârșitul meciului după ce nu a reușit să facă impresie împotriva apărării campionilor Ligii Națiunilor.

Portugalia rămâne în fruntea grupei C în Liga A, înaintea Franței la diferența de goluri, cu șapte puncte pentru ambele echipe.

Croația, clasată pe locul trei, are trei puncte după ce a învins Suedia cu 2-1; Înlocuitorul Andrej Kramaric a înscris golul victoriei la nouă minute după intrarea în bancă.

Previzualizați imaginea

2:41

Extrase din meciul de grupă UEFA European Nations League League A3 dintre Croația și Suedia

Italia a egalat 0-0 cu Polonia, dar a rămas în fruntea grupei lor după ce Olanda a egalat 0-0 cu Bosnia și Herțegovina.

2:26

Extrase din meciul UEFA European Nations League League A1 dintre Bosnia și Herțegovina și Olanda

Meciul ar fi trebuit să pună doi dintre cei mai buni marcatori ai Europei unul împotriva celuilalt, Robert Lewandowski și Siro Immobile. Cu toate acestea, antrenorul italian Roberto Mancini l-a lăsat surprinzător pe Immobile pe bancă.

2:33

Extrase din meciul UEFA European Nations League League A1 dintre Polonia și Italia

Italia este înaintea Olandei și a Poloniei în grupa A din Liga A. Jucă împotriva Olandei miercuri.

Erling Haaland a marcat un hat-trick pentru a ajuta Norvegia să învingă România cu 4-0, ajungând la șase în competiție. Alexander Sorloth a marcat celălalt gol pentru Norvegia.

Norvegia, cu șase puncte, este la egalitate în fruntea grupei A din Liga B, cu Austria, care a învins Irlanda de Nord cu 1-0.

Finlanda a învins Bulgaria cu 2-0 în Grupa D a Ligii B, iar Irlanda a remizat 0-0 împotriva Țării Galilor.

READ  La ce oră este Brave CF 64 în seara asta? Ora de începere, informații despre fluxul live Tae Kyun Kim vs Roman Bogatov