Video | Utah Arad – FC Argeș 1-2. Ce nebunie la final! Trei goluri în 5 minute. Piteștenii au supărat rezultatul

23.01.2021, 18:20

• Liga 1: Universitatea din Craiova – VitorolSâmbătă, 21:00, Digi Sport 1

• Liga 1: Gaz Metan Mediaș – Poli IașiDuminică, ora 18:00, Digi Sport 1

Un meci nebun la Arad, care s-a decis în ultimele minute. Newly Rising Derby, Utah – FC Arge, A terminat 1-2. Soarta meciului s-a decis în minutul 90.

Utah Arad – FC Argeș 1-2. Echipa Aradului a rămas la 10 persoane în minutul 56

Echipa Aradului a început meciul puternic, cu o șansă în minutul al doilea, când portarul lui Arge, Gharib, a intervenit în ultimul minut din picioarele lui Hora.

Mikulescu a avut atunci o mare șansă de a marca, dar a lovit pe margine. Ultima șansă din prima repriză a fost și proprietatea arădenilor, prin Hora, dar același Greab a dat o reacție uimitoare.

În a doua jumătate, a părăsit UTA fără Binga, care a primit un cartonaș roșu direct.

Utah Arad – FC Argeș 1-2. În minutul 85, scorul era 0-0

Atunci aradienii au risipit o oportunitate uriașă în minutul 73, când Antal nu a putut înscrie de la câțiva metri distanță. Două minute mai târziu, după o greșeală a fondatorilor UTA, Mediop s-a trezit singur cu portarul, dar s-a complicat și a risipit o mare ocazie.

Chiar și în inferioritate numerică, UTA a deschis scorul în minutul 85, cu mingea strălucitoare a lui Roger, dar două minute mai târziu, studenții Ianovschi, prin Palic, au egalat după un alt fault din apărarea adversarului.

În minutul 90, Deslands i-a adus lui Peteste 3 puncte neașteptate după un gol din apropiere, terminând UTA – FC Argeș 1-2. Astfel, Bătești a obținut a doua victorie succesivă în deplasare, o victorie vitală pentru păstrarea Ligii 1.

READ  Expoziție: Ziua dansului școlar din Viljandi și districtul Ugiva la Teatrul Ogala | Dans la școală