West Ham deja calificat domină grupa Europa League

Ankara

West Ham United și-a asigurat deja locul în optimile din Divizia a treia a Conferinței Europene, câștigând toate cele șase meciuri din Grupa B pentru a prezenta o anumită performanță.

Hammers au învins FCSB-ul românesc cu 3-0 joi la București pentru a câștiga grupa cu 18 puncte.

Mijlocașul lui West Ham Pablo Fornals a marcat de două ori împotriva FCSB.

Fundașul echipei gazdă, Joyskem Dawa, a marcat un autogol.

FCSB, care a ajuns pe ultimul loc în Grupa B, a fost eliminată.

Anderlecht, Belgia, a învins-o pe danezul Silkeborg cu 2-0 în aceeași grupă, încheind etapa secundă.

Anderlecht a marcat opt ​​puncte, iar belgienii au avansat în playoff.

Silkeborg avea șase puncte pentru a ieși din turneu.

Basaksehir câștigă primul set

Medipol Basaksehir a câștigat prima grupă a Ligii Conferințelor Europene care a trecut în optimile de finală.

Clubul turc a învins Scotland Hearts cu 3-1 la Istanbul.

Cele mai bune două echipe din Grupa A, Basaksehir și Fiorentina din Italia, au marcat câte 13 puncte.

Hearts și RFS din Letonia au avut mai puține puncte de eliminat.

Câștigători de grupă, vicecampioni

Medipol Basaksehir, West Ham United, Villarreal, Nice, Alkmaar, Djurgarden, Demir Group Sivaspor și Slovan Bratislava și-au câștigat grupele în Europa League.

Vor juca în optimile de finală.

Fiorentina, Anderlecht, Lech Poznan, Partizan, Dnipro, Gent, Cluj și Basel au ajuns pe locul doi în play-off înainte de optimile de finală.

Aceste cluburi vor fi asociate cu echipele de pe locul trei în Europa League Division II.

La extragerea suplimentară vor participa AEK Larnaca, Bodo/Glimt, Braga, Lazio, Ludogorets, Qarabag, Sheriff și Trabzonspor.

Câștigătorii vor ajunge în optimile de finală.

READ  Euro 2020: Gareth Southgate va confirma echipa Angliei cu 26 de jucători înainte de termenul limită UEFA marți seară | știri despre fotbal

Hearts, RFS, Silkeborg, FCSB, H Beer Sheva, Austria Viena, Köln, Slovako, Apollon, Vaduz, Molde, Shamrock Rovers, Slavia Praga, Balkany, Bionic și Zalgres au fost eliminate din Liga Conferințelor Europene.

Rezultatele de joi:

RFS – Fiorentina: 0-3

Medipol Basaksehir – Inimi: 3-1

Slavia Praga – Demir Group Sivaspor: 1-1

Cluj – Balcani: 1-0

Djurgarden – Shamrock Rovers: 1-0

Gent – Mucegăit: 4-0

Zalgiris – Slovan Bratislava: 1-2

Bionic – Basel: 1-2

Apollo – Vaduz: 1-0

AZ Alkmaar – Dnipro: 2-1

Lech Poznan – Villarreal: 3-0

Beersheba – Austria Viena: 4-0

FCSB – West Ham United: 0-3

Silkeborg – Anderlecht: 0-2

Partizan – Slovacia: 1-1

Köln – Nisa: 2-2


Site-ul Agenției Anadolu conține doar o parte din știrile furnizate abonaților Sistemului de difuzare a știrilor AA (HAS) și, în rezumat. Vă rugăm să ne contactați pentru opțiuni de abonament.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.