Alte patru echipe concurează pentru titlul Coolbet Indoor League

Tallinna FC Bunker Partner și Viimsi FC au câștigat o trecere directă în semifinale datorită primelor două clasate în turneul principal. Tartu Vald Ravens Futsal și Sillamäe FC NPM Silmet s-au întrecut pentru locul lor în semifinale în sferturile de finală.

Tartu Municipality Ravens Futsal a obținut o victorie decisivă cu 8:3 în fața Jõhvi FC Phoenix în primul sfert de finală. În revanșa dintre cele două echipe, Phoenix a reușit să ia rapid conducerea și a intrat în pauză cu un avans de 3:1. Sub presiune, Ravens Futsal a întors scorul cu ajutorul golurilor marcate în decurs de patru minute de la repriza secundă și a câștigat meciul cu 5:3, asigurând astfel trecerea sigură în semifinale. Andrej Tjunen și Andrej Fine au marcat două goluri pentru echipa câștigătoare, iar Raul Ribani a adăugat un gol. Pentru echipa Phoenix, Danila Tsygankov a tras mingea de două ori, iar Trofim Andreev a marcat o dată.

Sillamäe FC (NPM Silmet) și Narva United FC au format a doua pereche în sferturile de finală. În primul meci, Selmet și-a învins adversarul cu scorul de 8:1. În revanșa dintre cele două echipe, Selmet a dat dovadă de o performanță mai bună, când Narva a marcat șapte goluri și a permis un singur gol. Similar cu primul meci din sferturile de finală dintre Selmet și Narva, Narva a luat un avans rapid și în al doilea meci, dar nu a reușit să mențină avantajul împotriva lui Selmet pentru mult timp. Ambele echipe au mers deja la pauză cu Celmet conducând 2: 1. În a doua repriză, Celmet a mers la un alt nivel și a obținut o victorie puternică cu scorul de 7: 1. Două lovituri au fost înscrise de Roman Pajkov și Ilya Schmegelsky, o lovitură. de Raul Mane și Pablo César Ortega Herrera, El a marcat un gol cu ​​autogolul Narva. Mikhail Shrobkovsky s-a ocupat de golul de onoare pentru Narva. Videoclipul prezentat va fi publicat de FIFA cât mai curând posibil.

READ  Campioana-apărătoare, care mai are cinci puncte în tabel, va reuși la Tartu cu o serie de victorii - Soccernet.ee

În semifinalele Ligii Coolbet Indoor, Tallinna FC Bunker Partner, care și-a asigurat primul loc în turneul principal, se va întâlni cu câștigătoarea sferturilor de finală, care și-a asigurat cel mai mic loc în turneul principal. Ceea ce înseamnă că Bunker Partner se va confrunta cu Tartu Vald Ravens Futsal care a terminat pe locul patru. Prima întâlnire de semifinală a echipelor este așteptată pe 9 martie, începând cu ora 18:00 la Centrul Sportiv din Seul.

În a doua semifinală, se vor înfrunta Viimsi FC, locul secund în turneul principal, și Sillamäe FC NPM Silmet, a treia cea mai bună echipă din clasamentul ligii. Fluierul de deschidere pentru prima întâlnire dintre cele două echipe va suna pe 10 martie de la ora 19:00 în complexul sportiv de la Școala Vimsi.

În semifinalele Coolbet Indoor League se obțin până la două victorii. Primul și, dacă este necesar, al treilea meci se va disputa pe terenul de acasă al echipei care a terminat mai sus în turneul principal.