Baskonia a pierdut în Euroliga în fața rivalei locale, iar Kotsar a fost umbrit de jucătorul vedetă

În meciul de la Baskonia de aseară târziu, oaspeții au dat dovadă de o performanță mai accentuată. Valencia a câștigat clar prima repriză cu un scor de 45:29 și în cele din urmă a obținut o victorie de 15 puncte. În același timp, Baskonia a ajuns la trei puncte de adversar în sfertul decisiv, dar Bolts au reușit să realizeze mai mult. De altfel, mai trebuie menționat că Baskonia nu a reușit niciodată să controleze meciul.

Mijlocașul Brandon Davis a strălucit în cantonamentul de la Valencia cu 19 puncte. În plus, a avut patru recuperări și același număr de pase decisive. Cel mai bun jucător al lui Baskonia a fost Chima Moneke care a marcat 16 puncte.

Jucătorii naționalei Estoniei nu au avut cel mai bun meci la nivel personal. Kotsari a avut patru puncte, un revenire și două pase decisive în puțin peste 16 minute. Rist, care a fost repartizat pe teren timp de opt minute, a făcut singurul șut din teren (un layup) și a avut două puncte și un revenire.

Baskonia a căzut pe locul 11 ​​în Euroliga cu înfrângerea de ieri. Au strâns 12 victorii și 11 înfrângeri. Valencia, cu același scor, a urcat pe locul nouă. Într-un program strâns de Euroliga, Baskonia mai poate urca repede dacă reușește. De exemplu, Monaco, locul șase, are o singură victorie.

READ  La 60 de mile de Ucraina, Biden vede criza refugiaților în Polonia | Știri, Sport, Locuri de muncă