Bătălia dintre echipele de top italiene s-a încheiat la egalitate, Milan fiind învingător – Soccernet.ee

Milan Inter și Juventus, primele două echipe din clasamentul Ligii Italiene de Fotbal, la egalitate, 1-1, în runda a 13-a. Milan, care a terminat pe locul al treilea, a câștigat cu cel mai mare scor, reducând diferența față de lideri.

Echipa gazdă, Juventus, a preluat conducerea pe stadionul Allianz în minutul 27. Atacantul de top Dusan Vlahovic a câștigat mingea în jumătatea adversă și ia jucat-o lui Federico Chiesa pe stânga. Italianul a luat avânt și s-a repezit spre poartă, iar când a ajuns în suprafața de pedeapsă i-a pasat la mijloc lui Vlahovic, iar sârbul a marcat.

Inter a egalat șase minute mai târziu. Oaspeții au ieșit de sub presiunea lui Juventus cu pase scurte.Nicolo Barella i-a trimis instrumentul de joc lui Marcus Thuram pe aripa dreaptă. Francezul s-a ridicat sus de-a lungul marginii și a trimis o centrare scăzută în fața porții lui Lautaro Martinez, care a fost precis – 1:1.

Nu au fost goluri suplimentare în repriza a doua. Inter este încă în fruntea Ligii Italiei cu 32 de puncte, iar cel mai apropiat concurent al său, Juventus, se află la doi ochi. După victoria cu Fiorentina în ziua precedentă, Milan, pe locul trei, este la șase puncte de lideri.

AS Roma Învins 3:1 Udinese. Roma a câștigat prima repriză cu 1-0, singurul gol al meciului fiind marcat de Gianluca Mancini în minutul 20. Florian Thauvin a egalat din cantonamentul Udinese în minutul 57, dar gazdele și-au găsit drumul în final, iar Paulo Dybala a restabilit. conduce în minutul 81, iar Stephane El Shaarawy a completat-o. Scor final în ultimul minut al timpului regulamentar.

READ  Câștigătorul de serie Lyon ajunge pentru a 13-a oară în semifinale în Liga Campionilor, starul iernii lui Chelsea înscrie primul său gol - Soccernet.ee

Roma ocupă locul cinci cu 21 de puncte, la trei puncte în spatele primului loc. Udinese ocupă locul 16 cu 11 puncte, cu un punct deasupra zonei retrogradării.

Ai primit și un bonus de câștig Sassuolocare a avut un raport mai bun de 4:3 Impulsiv, Și FrosinoneCine a câștigat 2:1 Genova. Cagliari Și Monza S-a jucat la egalitate 1:1.

rezultate:

Juventus – Ben 1:1 (1:1)
27. Dusan Vlahovic – 33. Lautaro Martinez

Roma – Udinese 3:1 (1:0)
20. Gianluca Mancini, 81. Paulo Dybala, 90. Stephan El Shaarawy – 57. Florian Thauvin.

Empoli – Sassuolo 3:4 (2:2)
4. Pixul. Francesco Caputo, 30. Jacopo Fazzini, 86.a. Matthias Fina – 12. Andrea Pinamonti, 22. Matheus Henrique, 66. Lovitură de pedeapsă, 90+2. Domenico Berardi

Cagliari – Monza 1:1 (1:0)