Capper, care a făcut istorie cu Tamika, pleacă triumfător – Soccernet.ee

Tartu Tamika, medaliată cu bronz la Campionatul Feminin, a pus punctul câștigător în sezonul istoric, când a învins-o acasă pe câștigătoarea locului trei de anul trecut, Talina Kalev, cu 2:0.

Tamika a anunțat joi că antrenorul Serghei Kaper va părăsi echipa feminină la finalul sezonului. Prin urmare, meciul cu Kalev a fost ultimul meci al lui Capper pentru Tartas.

În meciul de la Annemõisa Hall, tricourile albastre nu și-au lăsat Flyers să plece cu o înfrângere, Kirkeliis Lillemets și Kreete Õuna au marcat într-o victorie de 2:0. Cât despre Tamika, care a avut cel mai reușit sezon din istorie, a obținut 14 victorii, după 5 egaluri și 7 înfrângeri. A adunat 47 de puncte în 26 de meciuri, ocupându-se pe locul al treilea. Kalev, medaliatul cu bronz de anul trecut, a înscris cu 11 puncte mai puțin decât tărtunii, așa că s-au mulțumit cu al patrulea rând.

În orașul dintre Viimsi și Tabasalo, punctele au fost împărțite în mod egal. Primul gol a fost marcat de echipa gazdă când a fost marcat de Les Hill, care a jucat anul trecut la Tapasalo, în minutul 30. Dacă Marta-Lisa Stalfeldt, mijlocașul Tapasalo, în runda 25, a reușit să înscrie egalarea la final al meciului cu SACO Sporting, același lucru s-a întâmplat și când Vimes a țipat în minutul 86.

Tapasalo, care a terminat pe locul patru anul trecut, a terminat anul acesta pe locul cinci cu 32 de puncte, în timp ce nou-venitul Vimsi a terminat pe locul șase cu 18 puncte.

Arbitri asistenți: Ilya Denisov, Kia Christine Lanmetz

in cele din urma: Lisa Limits, Liz Jeter Saar, Mia Martina Calma, Trinity Osmets, Carmen Elisabeth Loim, Liz Hill (83. Katelyn Ojabold), Ranelly Falk, Jana Peipar, Elisabet Bolstianova (76. Gerda Lisa Matsson), Karoly Kasuk, Catherine Valba.
Curbură: Emily Casey Corcoran, Caitlin Ojabold, Gerda Lisa Mattson.

Tapasalo: Melanie Lysandra Curran, Anna Lisa Hyde (65. Marie-Hélène Lisette Kikkas), Carmel Sot (65. Lissie Carelide), Evelyn Selina (46. Laura Janssen), Annie Iris Ellison, Kedi Bora, Heidi Melies (75. Lola Boberg) ) ), Mia Lisette Sarabek, Marta Lisa Stahlfeldt, Sandra Barn (65 Reti Marlene Rank), Anne Greth Pagovedic.
Curbură: Karina Cork, Ritti Marlene Rank, Laura Janssen, Lola Boberg, Marie-Hélène Lisette Kikas, Lissie Carelide, Annette Sally.

Pe 26 noiembrie la ora 19:00 în Sala de Fotbal Tartu Annemõisa

Tartu Tamika – JK Talina Kalev 2:0 (1:0)
17. Kirklees Lilimites, 64. Creta Abel

Spectatori:
Președintele Curții Supreme: Louisa este gata
Arbitri asistenți: Hardy Titus, şaizeci de saci

stejar: Kitty Crossman, Greti Kraus (81. Hanna Rasta), Catherine Ruddy, Rahel Ripken, Annegret Kala, Lisa Merisalo (66. Anna Martha Renaud), Renate Lee Mehevetz, Carola Erich (57. Valeria Lake), Marie Kivett (57. Valeria Lake) 46. Create On), Kirkely Lillymates (66. Nicole Kelly), Alexandra Kelly.
Curbură: Helisa Asa, Hanna Rasta, Anna Martha Reno, Kriti On, Carmen Kaede Gouleht, Valeria Lake, Nicole Kelly.

Calif: Roberta Jurna, Hanna Karolina Calle (78. Darja Ionina), Meryl Sosep, Caitlin Saar (78. Birgitta Emilia Maria Oates), Birjo Rasmussen, Laure Limitets, Marianne Jarman, Annette Kadasto (31. Sandra Henrika Sul), Kadri-Anne Valjevalli, Vanessa Grottop, Maria Oraf.
Curbură: Sandra Henrika Saul, Birgitta Emilia Maria Oates, Darja Ioannina.

READ  Lupa pe | Trans se confruntă cu o altă mare problemă, Tameka intră în pauză pentru echipa națională într-una dintre performanțe (fotografii!) - Soccernet.ee