Clasament olimpic masculin de fotbal 2021: tabele actualizate, scoruri și rezultate din campionatul de fotbal

Șaisprezece țări concurează pentru aurul olimpic la fotbal la Jocurile de la Tokyo din 2021. Halterofilii obișnuiți din Europa și America de Sud sunt prezentați ca candidați înainte de turneu: Spania, Franța, Germania, Brazilia și Argentina.

Turneul de fotbal masculin începe cu o etapă rotativă a grupelor în care fiecare echipă joacă trei meciuri împotriva celeilalte echipe din grupă (22 iulie, 25 iulie și 28 iulie). Echipele adună trei puncte pentru o victorie, una pentru egalitate și niciunul pentru o pierdere. Cei mai buni jucători din fiecare grupă avansează în sferturile de finală, cu perechi predeterminate în funcție de finalizarea grupei.

MAI MULT: marcatori de top la Jocurile Olimpice masculine

Tiebreaker de grup olimpic

Dacă echipele sunt egale pe puncte, tiebreak-ul este folosit unul câte unul până când toate legăturile sunt întrerupte. Acesta este ordinea tie break ca Detaliat în regulile oficiale ale turneului:

  1. Diferență de gol remarcabilă în toate meciurile de grup
  2. Marcați cele mai multe goluri în toate meciurile de grup
  3. Cele mai multe puncte obținute în meciurile de grup între echipe egalizate
  4. Diferență superioară de goluri în meciurile de grup între echipe egalizate
  5. Cele mai multe goluri marcate în meciurile de grup între echipe egalizate
  6. Cel mai bun scor de comportament bazat pe cele mai puține cărți galbene / roșii din toate meciurile din grupă
  7. Egalează FIFA dacă mai sunt echipe încă la egalitate

Clasamentul grupelor și tabelele de mai jos vor fi actualizate pe măsură ce turneul progresează:

Cum să vizionați în SUA (listele de mai jos): NBCOlympics.com, TelemundoDeportes.com, aplicația NBCSports, aplicația Telemundo Deportes

READ  Rândul Emma Raducano: Adil Ray provoacă reacții adverse asupra rădăcinilor românești ale stelei | Regatul Unit | Știri

Cum să vizionați în Canada: CBC, Telelatino, CBC.ca, CBC Gem, aplicația CBC Olympics

Grupa A. clasament

Echipă puncte GP W Dr. GF GA JD
1. Mexic 3 1 1 4 1 +3
2. Japonia 3 1 1 1 +1
3. Africa de Sud 1 1 1 -1
4. Franța 1 1 1 4 -3

Grupa A. tabel

Data Meci ora (ora de est) canale TV Curent
Joi, 22 iulie Mexic 4, Franța 1 Repere
Joi, 22 iulie Japonia 1, Africa de Sud Repere
Duminică 25 iulie Franța vs Africa de Sud 4 dimineata Indisponibil
Duminică 25 iulie Japonia vs Mexic 7 dimineata Telemundo, NBCSN (8:30 a.m.) fuboTV
Miercuri, 28 iulie Franța vs Japonia 7:30 dimineata NBCSN fuboTV
Miercuri, 28 iulie Africa de Sud vs Mexic 7:30 dimineata Telemundo fuboTV

Grupa B

Echipă puncte GP W Dr. GF GA JD
1. Noua Zeelandă 3 1 1 1 +1
2. România 3 1 1 1 +1
3. Honduras 1 1 1 -1
4. Coreea de Sud 1 1 1 -1

B masa grup

Data Meci ora (ora de est) canale TV Curent
Joi, 22 iulie Noua Zeelanda 1, Coreea de Sud Repere
Joi, 22 iulie Honduras România 1 evidențiază
Duminică 25 iulie Noua Zeelandă vs Honduras 4 dimineata fiind fuboTV
Duminică 25 iulie România vs Coreea de Sud 7 dimineata Indisponibil
Miercuri, 28 iulie România vs Noua Zeelandă 4:30 am NBCSN fuboTV
Miercuri, 28 iulie Coreea de Sud vs Honduras 4:30 am Telemundo fuboTV

C aranjament grup

Echipă puncte GP W Dr. GF GA JD
1. Australia 3 1 1 2 +2
2. Egiptul 1 1 1
3. Spania 1 1 1
4. Argentina 1 1 2 -2

Tabelul grupului C.

clasamentul grupului d ترتيب

Echipă puncte GP W Dr. GF GA JD
1. Brazilia 3 1 1 4 2 +2
2. Coasta de Fildeș 3 1 1 2 1 +1
3. Arabia Saudită 1 1 1 2 -1
4. Germania 1 1 2 4 -2

Masa grupului D

Data Meci ora (ora de est) canale TV Curent
Joi, 22 iulie coasta de Fildes 2, Regatul Arabiei Saudite 1 Repere
Joi, 22 iulie Brazilia 4, Germania 2 Repere
Duminică 25 iulie Meciul Brazilia vs Coasta de Fildeș 4:30 am NBCSN fuboTV
Duminică 25 iulie Arabia Saudită vs Germania 7:30 dimineata Indisponibil
Miercuri, 28 iulie Arabia Saudită vs Brazilia 4 dimineata fiind fuboTV
Miercuri, 28 iulie Germania vs Coasta de Fildeș 4 dimineata NBCSN fuboTV

Sferturi de finala

Data Meci ora (ora de est) canale TV Curent
Sâmbătă, 31 iulie QF # 1: C1 vs. D2 4 dimineata NBCSN fuboTV
Sâmbătă, 31 iulie QF # 2: A1 vs. B2 5 am Rețeaua SUA (în desfășurare la 5:30 a.m.) fuboTV
Sâmbătă, 31 iulie QF # 3: D1 vs. C2 6 dimineata care urmează să fie anunțat mai târziu fuboTV
Sâmbătă, 31 iulie QF # 4: B1 vs. A2 7 dimineata Rețeaua SUA fuboTV

Semifinale

Data Meci ora (ora de est) canale TV Curent
Marți, august. 3 Jumătate # 1: QF Winner # 4 vs. QF Winner # 3 4 dimineata NBCSN fuboTV
Marți, august. 3 Jumătate # 2: QF Winner # 2 vs. Winner QF # 1 7 dimineata NBCSN fuboTV

Meci de medalie de bronz

Data Meci ora (ora de est) canale TV Curent
Vineri, august. 6 Pierdători în semifinale 7 dimineata NBCSN fuboTV

Meci de Medalie de Aur

Data Meci ora (ora de est) canale TV Curent
Sâmbătă, august. 7 Câștigătorii semifinalei 7:30 dimineata NBCSN fuboTV

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *