Comandantul lui Galgiris, care a suferit o altă înfrângere: Forța noastră este în unitate | Baschet

Comandantul lui Galgiris, care a suferit o altă înfrângere: Forța noastră este în unitate |  Baschet

Kaunas Algiris a pierdut al cincilea meci consecutiv din EuroLeague când a trebuit să recunoască vineri avantajul de 85:80 al Barcelonei.

Într-un meci strâns, o aruncare de la Rollands Smits l-a pus pe Algiris în avantaj cu 80:77 cu exact patru minute înainte de sirena finală, dar clubul lituanian nu a reușit să înscrie mai mult în fața suporterilor gazdei, iar Barcelona a încheiat meciul cu scorul de 8-0. .

Dacă Álgiris a cedat două meciuri în fața rivalului său din ligă în acest sezon, el a pierdut deja cinci meciuri consecutive în Euroliga. În tabel, echipa de baschet a Lituaniei este pe locul trei din spate, cu cinci victorii și 11 înfrângeri.

„Sper că fanii vor rămâne în spatele nostru”, i-a spus căpitanul Algiris Edgaras Ulanovas lui Delph din Lituania după înfrângere. „Recent, grupul nostru de suporteri și-a sărbătorit ziua de naștere și le-am spus că forța acestei organizații este unitatea și că ne sprijinim unii pe alții este foarte important. În ultimul sfert am avut patru greșeli de echipă, iar adversarul. Acesta a fost un mare avantaj pentru ei Căpitanul a adăugat: „Vrem să fim agresivi, dar am lăsat Barcelona prea mult la linia de aruncări libere”.

Pentru Algiris, sezonul se reia pe 28 decembrie cu un meci din EuroLeague cu Maccabi Tel Aviv, iar doar două zile mai târziu, BC Wolves va juca primul meci în sferturile de finală ale Cupei Lituaniei.

READ  Mola, care și-a revenit după o accidentare la spate, vizează echipa Comisiei Europene: Totul a mers bine | Atletism