Cine va păstra Aston Villa fără să câștige acasă? Vara aceasta, crescătorul a părăsit clubul! – Soccernet.ee

Cine va păstra Aston Villa fără să câștige acasă?  Vara aceasta, crescătorul a părăsit clubul!  – Soccernet.ee

Aston Villa, cea mai mare surpriză a sezonului din Premier League din acest an, a scăzut puncte pe teren propriu, mulțumindu-se cu un egal 1:1 cu Sheffield United, care se află pe ultimul loc în clasament.

Villa, care controlase cea mai mare parte a jocului, a primit în cele din urmă mingea acasă la jumătatea reprizei secunde, când pasa lui Ollie Watkins a fost pusă de Leon Bailey. VAR a intervenit apoi, chemând arbitrul pe ecran, când Jacob Ramsey a blocat centrarea portarului Sheffield Wesley Foderingham în suprafața de pedeapsă. Atacul a fost anulat și meciul a continuat la egalitate fără goluri.

În minutul 87, Villa s-a trezit brusc cu un deficit de 0:1 când Cameron Archer, care s-a alăturat clubului la vârsta de opt ani, a fost dat cu piciorul de protejatul său la vârsta de opt ani, dar a părăsit Villa în această vară la vârsta de 8 ani. 21. , mutându-se la Sheffield. Dar Villa a răspuns când Nicolo Zaniolo a reușit cu capul centrarea lui Douglas Luiz în plasă în al șaptelea minute de prelungiri pentru a salva echipa sa la egalitate. Cu toate acestea, acest lucru a pus capăt lungii victorii de acasă ale lui Villa în Premier League.

Poziția din vârful mesei este tensionată. Aston Villa este egal la puncte cu Arsenal și la un punct în spatele lui Liverpool. Sâmbătă, Liverpool și Arsenal se vor înfrunta. Sheffield United este penultimul în competiția cu 20 de echipe.

READ  Rezultate australiene pentru Jocurile Paralimpice de la Tokyo, Ziua 1, Australia în acțiune:

Aston Villa – Sheffield United 1:1 (0:0)