Femeile din Irlanda de Nord încheie tabăra de la Marbella cu o înfrângere amicală de către România | Știri despre fotbal

Femeile din Irlanda de Nord au suferit o înfrângere cu 1-0 de România în amicalul de la Marbella.

Singurul gol al jocului a marcat Carmen Marcu în minutul 63 când a trimis din corner de la mică distanță din voleu.

Irlanda de Nord a avut cele mai bune ocazii într-o primă repriză fără goluri și a fost foarte aproape de a scăpa de impas în minutul 15, când o lovitură liberă curbată a lui Kirsty McGuinness a lovit bara transversală.

La scurt timp după aceea, Nadene Caldwell a șutat din voleu, iar șutul lui Lauren Wade a fost răsturnat în bară la scurt timp după ce România a luat conducerea, dar echipa lui Kenny Shiels nu a reușit să găsească egalarea.

Tabăra de antrenament din Spania este folosită pentru pregătirea pentru Euro 2022 din iulie, când Irlanda de Nord își va face debutul într-un turneu major.

După ce săptămâna trecută a învins Insulele Feroe cu 3-1, Irlanda de Nord a remizat duminică cu 2-2 cu Elveția.

Cum să urmărești WSL pe Sky Sports…

Sky Sports – Toate cele 35 de jocuri vor fi disponibile pe canalele emblematice ale Sky Sports, inclusiv Sky Sports Premier League, Sky Sports Football și Sky Sports Main Event.

Sky Sports digital – Urmărește cele mai recente știri de la WSL pe SkySpots.com și aplicație, inclusiv funcții exclusive și interviuri, plus acoperire dedicată pe blog în direct și clipuri din joc din jocurile live pe Sky Sports. Puteți urmări gratuit momentele importante ale meciurilor din fiecare meci WSL din acest sezon pe platformele digitale Sky Sports și pe canalul YouTube.

Sky Sports News – Funcționând 24 de ore pe zi, șapte zile pe săptămână, fanii Barclays FA WSL se pot bucura de o acoperire editorială continuă a Sky Sports News (canalul 409) a ligii și a poveștilor sale pe tot parcursul sezonului.

READ  Djokovic se retrage de la US Open, când Gauff se închide pentru a lupta cu Swiatek

În interiorul WSL – Găzduit de radiodifuzorul și jurnalistul premiat Jessica Creighton, În interiorul WSL este o prezentare cuprinzătoare a tuturor lucrurilor Barclays FA Women’s Super League și fotbalul feminin. Difuzată săptămânal de joi, 9 septembrie la Sky Sports Premier League, emisiunea de o jumătate de oră va analiza și previzualiza meciurile, include analize aprofundate și interviuri exclusive cu jucători. Telespectatorii se pot aștepta la un acces captivant în culise, precum și la un rezumat al întregii acțiuni atât pe teren, cât și în afara acestuia.

Sky Sports Social – Pe lângă acoperirea și vizibilitatea ligii pe toate canalele principale de socializare ale Sky Sports, un nou canal Twitter personalizat @SkySportsWSL va fi casa întregului conținut Barclays FA WSL de pe Sky Sports.

Pentru a adăuga toate meciurile Barclays FA WSL în calendarul dvs., faceți clic aici.