Kalev/Cramo a avut dificultăți împotriva tânărului Kalev, iar Kayla Parno a fost eliminată

Deși Kitsing nu se numără printre jucătorii titulari ai lui Kalev, Heiko Rannula l-a văzut jucând un rol important în seria sferurilor de finală împotriva Tallinnei Kalev/SNABB. Tartan a început meciul în formația de start și a reușit să alerge pe teren timp de nouă minute și jumătate, până când genunchiul i s-a răsucit într-un atac rapid la mijlocul sfertului secund.

„Rezultatele RMN-ului lui Kaspar Kitzing, care s-a accidentat la genunchi în meciul precedent cu Talina Kalev/Snap, sunt cunoscute și, din păcate, de parcă acest sezon nu ar fi fost deja dificil pentru jucători, a rupt ligamentul încrucișat anterior (LCA). ) și „Kaspar mai are o perioadă de timp.” Recuperare lungă”, se arată în anunțul Calif/Cramo pe rețelele sociale.

Ca regulă generală, recuperarea după o ruptură de ligament încrucișat durează între 8 și 10 luni. Kalev/Kramu și lateralul naționalei Estoniei Hugo Thom au fost excluși cu același diagnostic de la sfârșitul lunii noiembrie.

După ce a învins-o pe Tallinna Kalev/SNABB cu 48 de puncte în meciul de deschidere, Kalev/Cramo a câștigat și al doilea meci în deplasare, dar de data aceasta în fața unei mulțimi de 92 de persoane cu o marjă restrânsă de 75:70. Billy Joel Hardy a marcat 17 puncte ca cel mai bun marcator, iar Kalief/Kramu Mick Jurkatham a fost cel mai bun cu 16 puncte.

Universitatea din Tartu Maks & Moorits a avut o mână îngustă, dar ceva mai puternică, învingând Viims cu scorul de 85:77 în fața a 483 de spectatori, fundașul Viims Stefan Fax conducând marcatorii cu 18 puncte, în timp ce Reynalds Malmanis a avut 16 puncte, șapte. recuperări și cinci pase decisive. Tartu.

READ  Scoția vs Ucraina: Ce înseamnă play-off-ul Cupei Mondiale pentru ucraineni? | știri despre fotbal

Kayla Colpit, care a pierdut decisiv cu Pärnu Sadama în meciul de deschidere, a revenit acasă, datorită unei reprize puternice (47:32) în care a fost obținută o victorie de 93:69 Trei bărbați au marcat mai mult de 20 de puncte pentru Kayla -. iar Kristen Casemets a marcat exact 20 Kevin Johnson 22 și Carles Zonda 23 de puncte. Căpitanul echipei Troy Barnes a condus Pärnu cu 11 puncte.

Meciurile din sferturile de finală se joacă până la trei victorii.