Kotsar și Raisti au suferit o pierdere dureroasă în prelungiri în fața Baskoniei

Jucând acasă, Bayern a câștigat primul sfert cu un scor de 25:19 și a mers la vestiar la pauză cu un avans de 56:52. După al treilea sfert, avansul lor era de 82:76, iar cu trei minute înainte de final, Bayern conducea cu 94:85.

Dar după aceea nu au tras nici măcar un foc. Simțind o oportunitate, Baskonia s-a apropiat din ce în ce mai mult și, în cele din urmă, golul lui Cody Miller-McIntyre a egalat meciul la 94:94 cu trei secunde rămase. În așteptarea timpului suplimentar.

Din păcate, clubul german a avut succes acolo, înregistrând o victorie impresionantă cu 112:109.

Kotsar, care a făcut parte din formația de start, a avut 19 minute de joc astăzi și a marcat 4 puncte (două 2/5) în acel timp. În plus, jucătorul de centru a avut 4 recuperări, 1 assist, 2 interceptări, iar la dezavantaj, a avut 1 turnover. Indicele de jucători al lui Kotsar (PIR) a fost 5.

Raistie a fost astăzi pe teren cinci minute și jumătate, dar nu a șutat în acea perioadă. Singurele note statistice din evidență despre el erau referitoare la faulturi: a comis patru dintre ele. Scor de evaluare Raisti -4.

Cel mai bun marcator al lui Baskonia a fost Marcus Howard, care a marcat 27 de puncte, și a fost susținut de Miller McIntrye cu 20 de puncte, Matthew Costello cu 18 puncte, iar Serge Ibaka și Vladimir Lucic au marcat 17 puncte și au fost cei mai buni marcatori ai învingătorilor.

În alte meciuri din această seară, Steaua Roșie a învins-o pe Valencia cu 82-64, Fenerbahce Istanbul a învins-o pe Asville Lyon-Villeurbanne cu 83-73, Olympiacos a învins-o pe Alba Berlin cu 101-87, iar Real Madrid a învins-o pe Maccabi Tel Aviv cu 106-101.