Malugina, care era la un meci de a câștiga, s-a retras din competiția din Austria Tenis

Malugina, care era la un meci de a câștiga, s-a retras din competiția din Austria  Tenis

Jucătoarea estonă de tenis Elena Malogina a venit miercuri la un meci de a o învinge pe maghiară Amarissa Toth la Campionatele ITF de tenis de la Annenheim, Austria, dar după reluarea ei de joi, a pierdut opt ​​meciuri consecutive și a fost eliminată din competiție.

Malõgina (WTA 367) a pierdut în primul set în fața lui Toth (WTA 406), dar a găsit rapid un răspuns și a câștigat 7:5 cu două victorii consecutive la sfârșitul setului. În setul doi, a reușit să conducă cu 4-2 la pauză, dar unguroaica a egalat. Malõgina a câștigat apoi jocul următor și apoi a servit pentru meci, dar nu a reușit să câștige și meciul a fost amânat să se încheie joi.

Totuși, Malõgina nu a putut găsi un impuls în a doua zi, dar adversarul de 21 de ani l-a găsit și a câștigat opt ​​meciuri la rând pentru a o elimina pe Malõgina din competiție cu o victorie 5:7, 7:5, 6:0. .

În timpul meciului, care a durat două ore și 39 de minute, niciun jucător nu a lovit un as, Toth a comis patru greșeli duble, iar jucătorul din Estonia a comis trei greșeli. Malugina a câștigat un punct din primul serviciu cu 52 la sută reușite și Toth cu 56 la sută reușite, dar maghiara a fost cu 15 la sută mai precisă la al doilea serviciu (57:42).

READ  Războinicii, în urma unei pierderi uriașe, și-au arătat clasa împotriva Bucks | Baschet