Pedeapsa care a îngropat CFR Cluj, analizată complet diferit de Crăciunescu și Porumboiu. „Jocul cu mingea!” / „Sunt 11 metri”

• Liga 1: Dynamo – Polynica YashDigi Sport 1, vineri, 20:30

• Liga 2: Universitatea din Cluj – Repencia TimișoaraVineri, 16:00, Digi Sport 1

În minutul 90, mijlocașul francez a acordat un penalty după un presupus fault Christy Bulgridian Pe Cedric Zegger. După câteva secunde, portarul CFR a fost eliminat pentru „reacția” sa, deși a susținut că nu i-a spus nimic arbitrului.

Ion Crucionescu: „Nu puteți acorda o pedeapsă într-un astfel de caz.”

„Acesta nu este un penalty. El joacă mingea, iar apoi există o legătură între cei doi. Și atunci când glisați, mingea joacă și apoi există contact. Nu puteți acorda niciodată o penalizare într-o astfel de situație”

Nu comentez cuvintele altora, spun o părere cu unele argumente. Mai întâi joacă mingea și apoi există contact involuntar „.A spus anteriorul arbitru la Digi Sport Special.

Adrian Borumboyo are o altă părere. Fostul proprietar al FC Vaslui consideră că hotărârea franceză ar putea fi acoperită de reglementări.

„Trebuie să vedem ce spune regulamentul. Când un jucător lovește mingea și apoi lovește adversarul cu mâna, dacă mingea este în joc, este clar o lovitură liberă directă. În acest caz, este de 11 metri. Nu este cel mai clar penalty în niciun fel. Vorbesc strict.” „, A A explicat Borombio, în Digi Sport Special.

Video al etapei de penalizare acordat Young Boys în meciul cu CFR Cluj

Eli Dumitrisco, ascuțit după Young Boys – CFR Cluj: „Nu poți acorda penalizare acolo, nu a existat niciun contact!”

CFR Cluj a avansat cu 1-0, dar Young Boys Berne a marcat în prelungiri, totul a început cu un penalty acordat cu ușurință mijlocașului francez Benoit Bastien. Elie Domitresco a criticat decizia centralei: „Am întâlnit o echipă puternică și jenantă, dar noi am fost cei care am condus jocul în multe momente.

READ  6ix9ine îl onorează pe XXXTentacion în concert în România

Este păcat pentru că am marcat și nu am putut gestiona ultimele minute. Din punctul meu de vedere nu se poate merge acolo 11 metri! Nu cred că a existat nici măcar o legătură. Dacă ne uităm la reacția jucătorului, acesta nu va cădea imediat. Pacat, deoarece CFR avea o identitate de joc, a creat oportunitati importante. Young Boys Bern, în ciuda faptului că a câștigat campionatul în ultimii ani în Elveția, am crezut că este o echipă de învins.Elie Domitrescu a spus după meciul de la Berna.

CFR Kluge a ratat calificarea în Liga a 16-a Europeană împotriva Young Boys. A condus Transilvania la Berna, dar elvețienii au câștigat în cele din urmă cu 2-1.

Video cu rezumatul meciului Young Boys – Cluj 2-1