Video | Young Boys – CFR Kluge 2-1. Campioană a României, eliminată din Liga Europeană. Final tensionat, cu trei eliminări

10.12.2020, 21:50

• UEL: Young Boys – CFR Cluj, Joi, 19:45, Digi Sport 1

• Liga 2: Universitatea din Cluj – Repencia TimișoaraVineri, 16:00, Digi Sport 1

CFR Cluj A ratat calificarea în a șaisprezecea Europa Ligă În fața celor care tânăr Copii. Ardelenii au condus la BernaDar elvețienii au câștigat cu 1-2.

Pun și Deac au avut prima șansă în meci, dar șutul lor a murit în zona adversă.

Blgrădean a fost „campionul” clujean în minutul 24, când a ieșit perfect cu pasul lui Mambebe.

Rondon aproape a înscris un alt gol pentru echipa sa în minutul 34 al meciului, după ce s-a repezit de pe flancul stâng, dar șutul său apropiindu-se de stâlp a lovit bara. Atacantul venezuelean și-a încercat norocul cu un șut din afara suprafeței de pedeapsă în minutul 41. Von Palmos a fost pe post.

Young Boys – CFR Kluge 2-1. Campioana României, eliminată din Liga Europeană

În repriza a doua, Gaudino l-a testat pe Bălgrădean cu un șut puternic, dar portarul roman a încolțit și a eliminat pericolul. Transilvania a răspuns în minutul 63. Cu toate acestea, Camora și Pereira nu au reușit să-l învingă pe portarul Young Boys.

CFR visa la o calificare proaspătă în minutul 84, după ce Debeljuh a trimis o minge pe care Rondon a trimis-o în plasă.

Bucuria Transilvaniei nu a durat mult. Bălgrădean a primit o lovitură de pedeapsă în minutul 90, scorul fiind 3 – 0 fără efort. Sandomirski a venit să-l înlocuiască, dar nu a putut apăra șutul de la 11 metri de Nesam.

READ  Copiaclubi de Knitting a făcut un apel: Purtați mănuși de biserică la aniversarea Republicii | Estonia

Același Nsame a fost trimis mai devreme la cabine după o greșeală pe Burc. Cu toate acestea, elvețienii încă înscrieu goluri. Ilya și Godinho au fugit singuri cu Sandomirski, acesta din urmă obținând scorul final, 2-1 pentru tinerii băieți, care se află în a 16-a ligă europeană.

Știri inițiale:

Calculele calificărilor europene de primăvară sunt simple pentru CFR Cluj: Doar victoria din Elveția, împotriva tinerilor băieți, trimite gruparea transilvană în a 16-a UEFA Europa League. La Gruia, cele două echipe s-au încheiat la egalitate, 1-1. După prima repriză, Rondon a deschis scorul în minutul 62, dar avantajul clujenilor a durat doar șapte minute, până când Fasnacht a profitat de o greșeală în apărarea clujeană și l-a învins pe bulgridian.

Video live | Young Boys – CFR Kluge, 19:55, pe Digi Sport 1.

Eddie Yordonescu (42 de ani) a început cu un nou drept de la CFR Cluj. Campioana României a câștigat la Kubo cu 2-0 împotriva lui Polly Yash în turul 12 al Ligii I. Misiunea de grup de la Groja este mult mai dificilă în jocul Elveției. Doar romii au reușit să bată terenul campionilor de la Sarah Cantoanilur, în ultimele 17 meciuri oficiale.

Între timp, CFR a suferit doar două înfrângeri în ultimele 20 de meciuri oficiale în afara acasă, 5-0 cu Roma și 1-0 cu Polly Yash, care a jucat deja la Cluj, cu Yash ca gazdă.

Video live | Young Boys – CFR Kluge, 19:55, pe Digi Sport 1. Potențialul echipelor

• Baieti tineri: Von Palmoss – Hefty, Zieger, Lefort, Garcia – Fasnacht, Ebischer, Siro, Solimani – Nesme, Njamalio
  • CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Burcă, Vinicius, Camora – Itu, Djokovic, Păun – Deac, Debeljuh, Rondon
READ  Previzualizare: România vs Georgia - Predicții, Știri de echipă, Alinieri