Programul Jocurilor Olimpice de la Tokyo: televiziune pentru bărbați, date, transmisiune live, cum să vizionați, orele de început, scoruri, rezultate

Getty Images

Jocurile Olimpice de la Tokyo, programate inițial pentru vara anului 2020, au început. Și deși echipa masculină a SUA nu a reușit de această dată, există încă o mulțime de acțiuni interesante.

Franța, Mexicul, Spania, Argentina, Brazilia și Germania toate concurează în Japonia și există o serie de vedete și nume cunoscute care joacă cu mulți dintre candidații la turneu.

Programul dvs. de vizionare este acoperit aici cu toate detaliile. Cine va ajunge în finala Yokohama pentru a câștiga medalia de aur?

kituri de fotbal olimpic masculin

  • Grupa A: Japonia, Africa de Sud, Mexic și Franța
  • Grupa B: Noua Zeelandă, Coreea de Sud, Honduras și România
  • Grupa C: Egipt, Spania, Argentina, Australia
  • Grupa D: Brazilia, Germania, Coasta de Fildeș și Arabia Saudită

etapa grupelor

Miercuri, 28 iulie

grupa d

Arabia Saudită vs Brazilia

4 dimineata

care urmează să fie anunțat mai târziu

Saitama

Miercuri, 28 iulie

grupa d

Germania vs Coasta de Fildeș

4 dimineata

NBCSN

Miyagi

Miercuri, 28 iulie

grupa b

România vs Noua Zeelandă

4:30 am

NBCSN

Sapporo

Miercuri, 28 iulie

grupa b

Coreea de Sud vs Honduras

4:30 am

care urmează să fie anunțat mai târziu

Yokohama

Miercuri, 28 iulie

grupa C

spania vs argentina

7 dimineata

care urmează să fie anunțat mai târziu

Saitama

Miercuri, 28 iulie

grupa C

Australia vs Egipt

7 dimineata

care urmează să fie anunțat mai târziu

Miyagi

Miercuri, 28 iulie

Grupa A

Africa de Sud vs Mexic

7:30 dimineata

care urmează să fie anunțat mai târziu

Sapporo

Miercuri, 28 iulie

Grupa A

Franța vs Japonia

7:30 dimineata

NBCSN

Yokohama

Sferturi de finala

Sâmbătă, 31 iulie

Sferturi de finala

1C vs 2D

4 dimineata

NBCSN

Miyagi

Sâmbătă, 31 iulie

Sferturi de finala

1A vs 2B

5 am

Statele Unite ale Americii

Kashima

Sâmbătă, 31 iulie

Sferturi de finala

1D vs 2C

6 dimineata

care urmează să fie anunțat mai târziu

Saitama

Sâmbătă, 31 iulie

Sferturi de finala

1B vs 2A

7 dimineata

Statele Unite ale Americii

Yokohama

Semifinale

Marți, august. 3

Semifinale

1B / 2A vs. 1D / 2C

4 dimineata

NBCSN

Kashima

Marți, august. 3

Semifinale

1A / 2B vs. 1C / 2D

7 dimineata

NBCSN

Saitama

Meci de medalie de bronz

Vineri, august. 6

Bronz

TBD vs. TBD

7 dimineata

NBCSN

Saitama

Meci de Medalie de Aur

Sâmbătă, august. 7

aur

TBD vs. TBD

7:30 dimineata

NBCSN

Yokohama

Meciuri terminate

Joi, 22 iulie

grupa C

Egipt 0, Spania 0

Sapporo

Joi, 22 iulie

grupa b

Noua Zeelandă 1, Coreea de Sud 0

Kashima

Joi, 22 iulie

Grupa A

Mexic 4, Franța 1

Tokyo

Joi, 22 iulie

grupa d

Coasta de Fildeș 2, Arabia Saudită 1

Yokohama

Joi, 22 iulie

grupa C

Argentina 0, Australia 2

Sapporo

Joi, 22 iulie

Grupa A

Japonia 1, Africa de Sud 0

Tokyo

Joi, 22 iulie

grupa b

Honduras 0, România 1

Kashima

Joi, 22 iulie

grupa d

Brazilia 4, Germania 2

Yokohama

Duminică 25 iulie

grupa C

Argentina 1, Egipt 0

3:30 am

care urmează să fie anunțat mai târziu

Sapporo

Duminică 25 iulie

Grupa A

Franța 4, Africa de Sud 3

4 dimineata

care urmează să fie anunțat mai târziu

Saitama

Duminică 25 iulie

grupa b

Honduras 3, Noua Zeelandă 2

4 dimineata

care urmează să fie anunțat mai târziu

Kashima

Duminică 25 iulie

grupa d

Brazilia 0, Coasta de Fildeș 0

4:30 am

NBCSN

Yokohama

Duminică 25 iulie

grupa C

Spania 1, Australia 0

6:30 dimineața

NBCSN

Sapporo

Duminică 25 iulie

Grupa A

Japonia 2, Mexic 1

7 dimineata

NBCSN

Saitama

Duminică 25 iulie

grupa b

Coreea de Sud 4, România 0

7 dimineata

care urmează să fie anunțat mai târziu

Kashima

Duminică 25 iulie

grupa d

Germania 3, Arabia Saudită 2

7:30 dimineata

care urmează să fie anunțat mai târziu

Yokohama

READ  Revizuirea Euro 2020: cel mai bun, cel mai rău și cel ciudat | Sport

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *