Rezultate australiene pentru Jocurile Paralimpice de la Tokyo, Ziua 1, Australia în acțiune:

Echipa australiană de înot este așteptată să conducă acuzația în prima zi a Jocurilor Paralimpice de la Tokyo, cu o colecție de medalii afișate în piscină.

Echipa de tenis de masă va fi, de asemenea, puternică în ziua deschiderii, în timp ce bicicliștii noștri au o tendință puternică de a urmări medalii în Veldrum.

Va fi, de asemenea, o zi încărcată pentru evenimente pe echipe, întrucât echipele australiene de fotbal, baschet în scaun cu rotile și rugby în scaun cu rotile se pregătesc să înceapă campaniile miercuri.

Iată o listă completă a australienilor în acțiune în prima zi.

înot

10 a.m. – Brenden Hall – 400 m liber masculin Sezonul 9, runda preliminară 1
10.06 – Alexander Tockfield – 400 m liber masculin Sezonul 9, runda preliminară 2
10.21 – Eli Cole și Lakisha Patterson – 400 m liber feminin S9 Heat 2
10.55: Liam Schluter – 100 m Butterfly S14 Runda preliminară 1 masculin
10.59: Benjamin James Hanes – 100 m Butterfly S14 Runda preliminară 2
11.02 a.m. – Ricky Petar – Runda preliminară 3 a 100 m fluture masculin la S14
11.05am – Ruby Storm – 100 m fluture feminin Sezonul 14 Runda preliminară 1
11.09am – Paige Leonhart – Feminin 100 m Fluture Sezonul 14 Runda preliminară 2
11.12 – Ahmed Kelly – 50 m sân masculin SB3
11.27am – Rowan Crowthers – Masculin 50 m liber S10 Runda preliminară 1
11.30: Thomas Gallagher – Runda preliminară 2 masculin 50 m liber
11.35: Kira Stevens – Runda preliminară 2 m liber feminin 50 m
11.53: Kiraly Hayes – Feminin 100 m Fluture Sezonul 13, runda preliminară 3
12.28 Noon – Ben Popham – Masculin 100 m liber Runda preliminară 3

Finale de înot – TBD la calificare

18:00 – Brendan Hall / Alexander Tockfield – TBC – Finala 400 m liber masculin în S9
18.10: Ellie Cole și Lakeisha Patterson – TBC – 400 m liber feminin – finală S9
19.04: Liam Schlutter, Benjamin James Hanes și Ricky Petar – TBC – 100 m masculin.
Butterfly S14 Ultimate
19.10 – TBC – Robbie Storm și Paige Leonhart – Finala 100 m Butterfly feminin la S14
19.38 – Ahmed Kelly – TBC – 50 m bras, masculin, final SB3
20.06 – Rowan Croothers & Thomas Gallagher – TBD – Final 50 m S10 liber masculin
Ora 20:00 – Keira Stephens – TBC – Final feminin 50 m liber S10
20.38 – Kiraly Hayes – TBC – Sezonul 13, final fluture 100 m feminin
21.18 – Ben Popham – TBC – Finala 100 m liber masculin în S8

READ  Mertens îl învinge pe Halep la Madrid Open - The Manila Times

mingea de gol

20:00 – Australia – meciul feminin din grupa C împotriva Israelului

scaun cu rotile de baschet

18:00 – Australia – meciul feminin din grupa A împotriva Japoniei

Rugby în scaun cu rotile

3:00 pm – Australia – meci grup A mixt cu Danemarca

Ciclism

11:00 – Big Greco (J3) – Calificare individuală la prindere de 3000 m feminin
11.56am – Emily Petricola & Meg Lemon – C4 3000m simplu feminin
2.52pm – Big Greco (P3) – TBD – Final de recuperare individual 3000m feminin – Aur
15:07 – Emily Petricola și Meg Lemon – Finala de simplu la 3000 m feminin –
A mers

tenis de masa

10 dimineața: Lina Li – Feminin Divizia 9, meciul grupei B împotriva Braziliei
10.40 a.m. – Lin Ma – Un meci sufocant clasic masculin la clasa a 9-a împotriva Marii Britanii
11.20 – Rebecca Ann Julian – meci simplu feminin, clasa a VI-a, grupa A, împotriva Ucrainei
12.40 PM – Nathan Pellisier – Masculin Divizia H, Grupa F, Marea Britanie
12.40 – Lisa de Toro – meci feminin simplu, categoria 4, grupa E, împotriva Germaniei
14:00 – Trevor Heath – meci simplu masculin, categoria F, grupa D împotriva României
17.40 – Joel Coghlan – Masculin Divizia 10 Grupa C meci simplu împotriva Muntenegrului
18.20 – Melissa Tapper – meciul feminin 10 Grupa B feminin împotriva Chinei Tapei
19:00 – Qianyang – Meci simplu feminin, categoria 10, grupa C, împotriva Chinei
19:40 – Samuel von Wan – Masculin simplu Divizia 11 Grupa C meci împotriva Japoniei
20.20: Jake Palestino – Meciul simplu masculin, clasa 7, grupa E, împotriva Egiptului
21:00: Lina Li – simplu feminin clasa 9 grupa B vs Polonia

READ  Penalizarea lui Rashford vede Anglia pe locul doi după România

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *