Ricardo Pepe înscrie din nou în victoria USMNT în fața El Salvador, câștigând setul

Joe Prince Wright și Andy Edwards

2 ore în urmă

Confederația Națiunilor a marcat un alt gol de la Ricardo Pepe pentru a pecetlui o victorie cu 1-0 în fața El Salvador la Orlando, luni, și a câștigat Grupa D a Ligii Națiunilor CONCACAF, asigurându-și locul în finala din această vară.

[ MORE: USMNT player ratings vs Grenada | Recap/highlights ]

Mexic și USMNT sunt primele două echipe (din patru) care au avansat în runda finală, Panama și Canada fiind în prezent pe primul loc pentru a termina în fruntea grupei lor când încheie jocul de marți.

A fost un început frustrant de lent al USMNT luni, deoarece El Salvador a refuzat să lase Americii să se odihnească sau să-și facă jocul. Mingii lungi peste vârful apărării USMNT au creat câteva momente tensionate de la început, dar echipa antrenorului interimar Anthony Hudson a arătat foarte diferit după pauză.

Prima ocazie de gol reală a USMNT a venit în minutul 46, când Gio Reina a pătruns de pe aripa stângă, a trecut cu forța pe lângă doi apărători și a tras un șut puternic și scăzut către bara apropiată. Mingea a zdrobit partea din față a stâlpului și a fost repusă în joc, chiar la îndemâna lui Alejandro Zendegas, puțin peste careul de șase metri.

[ MORE: Folarin Balogun to USMNT? “It’s something that will come to me” ]

Zendejas a fost aproape de a deschide scorul după doar două minute, lobând cu îndrăzneală – dar neapărat – balonul peste Mario Gonzalez, doar pentru a o trage de lângă stâlpul îndepărtat.

Yankeții au menținut presiunea pe măsură ce a continuat repriza a doua și au primit în cele din urmă recompensa în minutul 62. La un minut după ce Pepi a intrat în joc, Weston McKinney l-a găsit pe atacantul de 20 de ani alergând periculos în spatele apărării din El Salvador, dar şi Gonzalez a văzut-o devreme şi a ieşit să-şi închidă colţurile.În timp ce Pepe concura cu acesta din urmă. tun. Pepe s-a îndreptat spre cip dulce pe portar, pentru a merge alături de cele două goluri pe care le-a marcat vineri împotriva Grenadei.

READ  Orange România finalizează tranziția Orange România Communications către brandul Orange – The Diplomat București

Cum să urmăriți în direct meciul USMNT vs El Salvador, linkul de difuzare și ora de începere

Pornire: 7:30 p.m. ET
stadiuStadionul Exploria – Orlando, Florida
TV engleză: TNT
TV/streaming în spaniolă: fiind/păun

[ LIVE: CONCACAF Nations League scores – USMNT vs El Salvador ]

Echipa USMNT

Portari (3): Ethan Horvath (Luton Town), Zack Stephen (Middlesbrough), Matt Turner (Arsenal)

Apărători (8): Sergino Dest (AC Milan), Mark McKenzie (Genk), Tim Reim (Fulham), Brian Reynolds (Westerlo), Anthony Robinson (Fulham), Miles Robinson (Atlanta United), Joe Scully (Borussia Mönchengladbach), Austin Trosti (Birmingham City) ) )

Medie (7): Brendan Aronson (Leeds United), Johnny Cardoso (Internațional), Luca de la Torre (Celta Vigo), Weston McKinney (Leeds United), Younes Musa (Valencia), Alan Sonora (Juarez), Djorje Mihajlovic (AZ Alkmaar)

Atacatori (6): Taylor Booth (Utrecht), Daryl Dyche (West Bromwich Albion), Ricardo Pepe (Groningen), Christian Pulisic (Chelsea), Geo Reina (Borussia Dortmund), Alejandro Zendegas (Club America)